Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Ceramiony 2017 – ogólnopolski konkurs ceramiki

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony.

Świat rzeźb ceramicznych jest bardzo bogaty. Różnorodność surowca jakim jest glina oraz wielość technik formowania i lepienia, daje szerokie spektrum możliwości, jednak najistotniejszy jest twórca. Glina jako taka jest po prostu bryłą, dopiero twórca nadaje jej kształt, urzeczywistniając swój pomysł.

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych i Warsztatach Terapii Zajęciowej.
Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież i dorośli.
Tematyka prac, wykonanych w wybranej technice ceramicznej jest dowolna, a udział jest bezpłatny.
Prace na konkurs mogą zgłaszać opiekunowie artystyczni/ instruktorzy za zgodą twórcy lub autorzy prac indywidualnie. Osoby niepełnoletni zgłaszają rodzice, nauczyciele lub instruktorzy.

Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs więcej niż jedną pracę.

Opisane prace (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres (a także telefon, e-mail instytucji) należy przesłać do 4 grudnia 2017 na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
z dopiskiem "CERAMIONY"

Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody, a najciekawsze  prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid” oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl.

Kryteria oceny:
- poziom artystyczny
- jakość wykonania
- oryginalność pracy
- stopień trudności wykonania
Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatora konkursu, pozostałe prace można odebrać do końca lutego 2018.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z koordynatorką konkursu - Ewą Bednarską-Siwilewicz  pod  nr tel. 55 611 20 64.

 

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

 

 

 

 

 

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: grudzień 2017

Nagrody: rzeczowe, dyplomy

Przedział wiekowy: od 6 roku życia

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny