Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS ARTYSTYCZNO-EKOLOGICZNY DLA KLAS I-III BALTICARIUM

Szkoła Podstawowa nr 56 w Gdańsku oraz Balticarium.com zapraszają do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Balticarium dla klas I-III Szkół Podstawowych! Do wygrania książki w twardej oprawie o zwierzętach Bałtyku dla całych zwycięskich klas. Zainspirujcie się podwodnym światem i stwórzcie ciekawe scenariusze lekcji o zwierzętach Morza Bałtyckiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 marca 2018 r.

CELE KONKURSU
1. Propagowanie wiedzy o Morzu Bałtyckim, zagrożeniach dla jego wód, świata fauny i flory.
2. Rozbudzenie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży Morzem Bałtyckim, szczególnie zwierzętami zamieszkującymi jego wody.
3. Rozbudzenie inwencji twórczej wśród dzieci i młodzieży.
4. Przybliżenie tematyki związanej z Morzem Bałtyckim, także tym szkołom, uczniom, którzy nie mają kontaktu z morzem na co dzień, mieszkających w większej odległości od niego.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez klasę lub zespół uczniów scenariusza zajęć na podstawie którego zostanie przeprowadzona lekcja na temat zwierząt Morza Bałtyckiego. Lekcja musi zostać przeprowadzona przez uczniów i udokumentowana (zarejestrowana za pomocą kamery filmowej  lub aparatu fotograficznego, film video - minimum 2 min, maksimum 5 min, zdjęcia - minimum 5 sztuk, maksimum 15 sztuk).
Przy przygotowaniu scenariusza zajęć uczestnicy mogą korzystać z portalu dla dzieci o Morzu Bałtyckim www.balticarium.com
Szkoła biorąca udział w konkursie przeprowadza go we własnym zakresie.
Praca konkursowa nie może naruszać praw osób trzecich, przy czym wszyscy uczestnicy lekcji zgłaszając się do konkursu wyrażają zgodę na zarejestrowanie i rozpowszechnianie ich wizerunku oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych - Załącznik nr 1.

Sprawozdanie powinno zawierać:

a) scenariusz lekcji (max dwie strony A4)
b) dokumentacja filmowa i/lub fotograficzna (film video - minimum 2 min, maksimum 5 min; zdjęcia - minimum 5 sztuk, maksimum 15 sztuk)
c) Uzupełniony Załącznik nr 1.

Sprawozdanie należy przesłać na adres hello@balticarium.com. W tytule maila należy podać „Konkurs Balticarium – miasto_szkoła_nr_klasa” do 01.03.2018 r.
Większe pliki można przesyłać za pośrednictem  wetransfer.com lub dropbox.com.

 

Regulamin konkursu wraz z załącznikiem nr 1 znajduje się na stronie konkursu.

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: marzec 2018

Nagrody: rzeczowe

Przedział wiekowy: klasa I-III szkoły podstawowej

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: grupowy