Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

II Ogólnopolski konkurs plastyczny „PTAKI W GDYNI”

MDK w Gdyni zaprasza dzieci i młodzież z całej Polski do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Ptaki w Gdyni".
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 6-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych do 18 roku życia. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę, organizatorzy nie dopuszczają prac zbiorowych.

Gdynia  położona  pomiędzy  morzem  a  dużymi  obszarami  leśnymi  stała  się mieszkaniem  wielu gatunków ptaków, które od lat budują swoje gniazda w sąsiedztwie osiedli. Są to np. mewy (śmieszki, srebrzyste), gołębie, wróble, biegusy, kosy, raniuszki, sikorki (bogatki, modraszki, czubatki), pliszki, sójki, szpaki, dzięcioły, kaczki (łyski, krzyżówki), kszyki, łabędzie, kormorany, żurawie, czaple.Ptaki morskie, z racji położenia naszego miasta, stanowią nieodłączny element krajobrazu, ale w centrum Gdyni, pomimo dużego ruchu ulicznego, można często spotkać także niezwykłego gościa –mysikrólika. Serdecznie zapraszamy Was do pokazania w swoich pracach skrzydlatych mieszkańców w ich niesamowitym mieście. Ważne, aby tłem dla ich przedstawienia, były pełne uroku i kontrastów niepowtarzalne miejsca w Gdyni.

Technika i forma prac:
- wykonanie pracy w czerni, bieli lub szarości (bez domieszki innych kolorów)
- techniki  rysunkowe:  ołówek,  pisak,  marker, tusz,  kredki  różnego  typu  (bądź  w  technice mieszanej)
- praca malarska (czerń, biel, szarość)
- grafika warsztatowa (monotypia, linoryt itp.)

Format prac: nie większe niż A2.
Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.

Na odwrocie pracy należy nakleić czytelnie wypełnioną kartę informacyjną z następującymi danymi autora: imię, nazwisko, wiek, klasa, adres, telefon, adres e-mail, nazwę i adres placówki, którą reprezentuje autor, nazwisko nauczyciela –prowadzącego, pod którego kierunkiem praca została zrealizowana.

Do zestawu prac z danej szkoły lub placówki należy dołączyć informacyjną kartę zbiorczą z nazwiskami uczniów, nauczyciela prowadzącego i adresem kontaktowym, telefonem oraz e-mailem placówki.

Nadesłanie prac do 10.05.2019 r.na adres:

Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Grabowo 2
81-265 Gdynia

z dopiskiem „Ptaki w Gdyni” –konkurs plastyczny, w opakowaniu wykluczającym zniszczenie, gdyż organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w czasie transportu. Organizatorzy konkursu nie dopuszczają prac w rulonach.

 

Regulamin konkursu

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: 12-18 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny