Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

„KOCHAMY MAPY” XIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS KARTOGRAFICZNY im. Barbary Petchenik

Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego
uprzejmie zapraszają uczniów klas V–VIII do udziału w kolejnym konkursie na pracę o charakterze kartograficznym poruszającą tematykę:
„KOCHAMY MAPY” („WE LOVE MAPS”)
Celem konkursu jest zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej. Temat ten może być przedstawiony dla takich obszarów, jak jeden lub kilka kontynentów, półkula, cały świat.
Format pracy:   A3 (29,7 cm × 42 cm), dopuszczalna wypukłość 5 mm
Materiał:   papier rysunkowy, karton, płótno naklejone na karton i inne
Techniki wykonania:   farby (dobrze kryjące), kredki, collage, wyszywanie, wyklejanie i inne.

Prac nie wolno laminować. Prosimy nie stosować rozwiązań, które nie dają gwarancji trwałości i możliwości przesyłania w kraju i zagranicę.
Wskazane jest, żeby prace zawierały podstawowe elementy siatki kartograficznej, jak: bieguny, koła podbiegunowe, zwrotniki, równik czy południk 0° lub 180° oraz skalę liczbową. Międzynarodowe jury przyznaje za takie szczegóły rysunku dodatkowe punkty.
Propozycje gotowych rozwiązań można znaleźć na stronie http://lazarus.elte.hu/ccc/ccc.htm w zakładce dotyczącej konkursu im. Barbary Petchenik.

Proponujemy, żeby opiekę nad pracami, prezentacją tematu i stroną graficzną sprawowali nauczyciele geografii, przyrody i zajęć plastycznych.
Na odwrocie musi być przyklejona kartka zawierająca: tytuł pracy w języku polskim i angielskim, imię i nazwisko ucznia, datę jego urodzenia (to ważna informacja, ponieważ prace klasyfikowane są w czterech kategoriach wiekowych), nazwisko opiekuna (opiekunów) pracy, numer i adres szkoły oraz numer telefonu i e-mail szkoły.
Prace z całego świata zakwalifikowane do finałów poprzednich konkursów znajdują się na stronie https://childrensmaps.library.carleton.ca
Prace konkursowe prosimy nadsyłać do 8 marca 2019 roku na adres:

Instytut Geodezji i Kartografii
ul. Z. Modzelewskiego 27
02-679 Warszawa

z dużym napisem:  OSTROŻNIE, NIE ŁAMAĆ i dopiskiem   KONKURS KARTOGRAFICZNY
Ogłoszenie ogólnopolskich wyników konkursu nastąpi 10 kwietnia 2019 roku. Informacja o wynikach zostanie zamieszczona na stronie internetowej Oddziału Kartograficznego PTG https://www.kartografia.org
Autorzy trzydziestu wyróżnionych prac otrzymają dyplomy. Sześć najlepszych prac weźmie udział w wystawie i konkursie ogólnoświatowym, który odbędzie się w Tokio w lipcu 2019 r. podczas obrad Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej. Autorzy prac zakwalifikowanych do etapu międzynarodowego i ich szkoły otrzymają nagrody.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z koordynatorem konkursu:

Bożena Ogorzelska
Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego
e-mail: bogorzel@uw.edu.pl
tel. 22 55 21 510

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 10 kwietnia

Nagrody: nagrody, dyplomy

Przedział wiekowy: klasy 5-8 szkoły podstawowej

Region: międzynarodowy

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny