Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Konkurs filmowy dla dzieci i młodzieży „Młody Film – Moja Polska”

Celem konkursu filmowego dla dzieci i młodzieży "Młody Film - Moja Polska" jest stworzenie młodzieży przestrzeni do twórczej ekspresji i zdobywania doświadczenia udziału w przedsięwzięciach artystycznych. Konkurs organizowany jest w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach


Od odzyskania przez Polskę niepodległości mija w tym roku równo sto lat. Nie jest to rocznica oderwana od rzeczywistości, bo przecież od tamtej pory Polska istnieje, żyjemy w tym kraju na co dzień. Wielu ludzi chętnie wypowiada się w prasie czy telewizji, mówią jak wygląda, bądź jak powinna wyglądać Polska. Ale my chcielibyśmy dowiedzieć się, jak wygląda Polska widziana Twoimi oczami - czy ma coś wspólnego z wydarzeniami sprzed stu lat? Co sobie w niej cenisz, co widzisz, kiedy rozejrzysz się wokół? Jeśli masz coś do powiedzenia o Polsce - powiedz! To ważne. Odpowiedz o tym za pomocą maksymalnie dwuminutowego filmu, wykonanego w dowolnej technice.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Swoje prace mogą zgłaszać także uczestnicy spoza Polski. Film może być nakręcony indywidualnie lub w zespole.
Pracą konkursową jest film o długości nieprzekraczającej 2 minut na zadany temat.
Technika wykonania filmu jest dowolna.


Każdy uczestnik/ zespół może zgłosić do konkursu do trzech prac.
Uczestnik oświadcza, że jest autorem zgłoszonej pracy oraz posiada do niej wszelkie prawa autorskie. Równocześnie zgadza się na wykorzystanie filmu w celach konkursowych oraz na umieszczenie go na kanale YouTube Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej i transmisję w Telewizji Polskiej.

Zgłoszenie do konkursu odbywać się będzie drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej mlodyfilm.kielecka.zhp.pl (pracę zgłasza się za pomocą wetransfer na adres film@kielecka.zhp.pl podając imię i nazwisko autora filmu, telefon kontaktowy i tytuł filmu). Organizatorzy proszą by pamiętać, aby nazwa pliku była taka sama jak tytuł filmu. Zgłoszenie pracy jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu.

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 18/07/2018

Nagrody: Kamera GoPro oraz nagrody rzeczowe

Przedział wiekowy: 6-18 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny, grupowy