Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Moja opowieść o Polsce”

Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” zaprasza dzieci i młodzież z całej Polski i Polonii na różnych kontynentach do udziału w konkursie plastycznym pn. „Moja opowieść o Polsce".

W 2018 r. przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z tym organizator chce podjąć próbę rozwinięcia w uczestnikach poczucia tożsamości narodowej i dumy z bycia Polakiem.

Wiek uczestników: od 5 do 16 lat. Prace będą oceniane w czterech grupach wiekowych 5-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby indywidualne oraz wychowankowie przedszkoli i uczniowie szkół, placówek kulturalno-oświatowych i innych ośrodków kultury w Polsce i za granicą.
Każdy uczestnik konkursu może nadesłać 1 pracę wykonaną indywidualnie.

Tematyka prac obejmuje: zabytki, tradycje i zwyczaje regionalne oraz przyrodę Polski. Proponujemy dokładnie zastanowić się i rozejrzeć, które miejsca, jakie zwyczaje w Waszej okolicy są Wam najbardziej bliskie i dlaczego? Jakie miejsca chcielibyście pokazać dzieciom z innych regionów Polski? Polska, nasza Ojczyzna jest bardzo piękna i zróżnicowana pod względem geograficznym, również w wielu miejscowościach możemy spotkać ciekawą architekturę. Zachęcamy do przedstawienia waszych spostrzeżeń w formie grafik, kolaży, rysunków i obrazów malarskich.

Technika prac: malarstwo, rysunek, grafika na papierze (z wyłączeniem kasz i materiałów nietrwałych). Format prac: A3 lub A2.

Prace zgłaszane na konkurs należy opisać na odwrocie pismem drukowanym: imię i nazwisko autora, wiek, tytuł pracy, dokładny adres szkoły/placówki, nr telefonu/faxu, e-mail, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca.

Prace prosimy nadsyłać do 15 maja 2018 r. (liczy się data dotarcia przesyłki do adresata) na adres:

Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”
ul. Rydla 93
70-783 Szczecin
Polska

Do przesyłki należy dołączyć obowiązkowo kartę zgłoszenia z wykazem autorów i podziałem na grupy wiekowe.

 

Regulamin konkursu plastycznego

karta zgłoszenia
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 25.05.2018

Nagrody: W każdej kategorii wiekowej

Przedział wiekowy: 5-16 lat

Region: międzynarodowy

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny