Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” – edycja XI

Celem Konkursu jest propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest przeprowadzany w szkołach podstawowych na siedmiu poziomach, od klasy 1 do 7.

Uczestnictwo ucznia w Konkursie powinna zgłosić Szkoła lub inna jednostka edukacyjna (po uprzedniej konsultacji z Organizatorem), do której uczeń uczęszcza. Nie ma ograniczeń co do liczby uczestników startujących z jednej Szkoły. Udział w konkursie jest płatny - 10 zł od każdego uczestnika, wpłata na konto podane w regulaminie konkursu.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: Etap Przygotowawczy oraz Test Konkursowy. Pierwszy etap Konkursu, polegający na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników, odbywa się w dowolnym terminie od dnia 16 stycznia do dnia 13 marca 2018 r. Drugi etap, czyli Test Konkursowy, XI edycji Konkursu odbędzie się 13 marca 2018 r.,

Zapisy: 02.10.2017 r. - 31.01.2018 r.

Nagrodami w Konkursie mogą być książki, gry planszowe i komputerowe, filmy przyrodnicze, zabawki związane z tematyką Konkursu.

 

 

Konkurs „Świetlik” to przede wszystkim możliwość rozwoju jego uczestników poprzez eksperymentowanie i rozwiązywanie zagadek przyrodniczych. Jest on jednak również wspaniałym źródłem inspiracji dla nauczycieli przyrody – już z ponad 1200 szkół w całej Polsce. Korzystając z doświadczeń i testów możecie Państwo sprawić, że lekcje przyrody staną się jeszcze ciekawsze. Aby skorzystać z bezpłatnych materiałów dydaktycznych należy kliknąć zakładkę „Jak się przygotować”: http://www.swietlik.edu.pl/jak-sie-przygotowac. W poprzedniej edycji Konkursu wzięło udział ponad 47 000 dzieci z 1262 szkół. Przyznaliśmy 10 347 nagród indywidualnych oraz przeprowadziliśmy ponad 40 warsztatów przyrodniczych w 10 szkołach z największą frekwencją w Konkursie. W Konkursie wzięły udział szkoły ze wszystkich województw w kraju.

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 15.05.2018 r.

Nagrody: rzeczowe

Przedział wiekowy: szkoła podstawowa

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny