Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “ Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”

Gazety, czy tekturowe tuby i tubki mogą być użyte do produkcji papieru. Ponowne ich wykorzystanie pozwala zaoszczędzić ropę, wodę, miejsce na wysypisku, a także uratować przed ścięciem wielu drzew (pamiętajmy, że bardzo często wyprodukowanie 1 tony papieru powoduje ścięcie od 10 do 18 drzew!). Papier z makulatury może być nie tylko papierem toaletowym, pakunkowym, ale również czystą białą kartką. Włókna celulozowe, z których produkowany jest papier, są bardzo wytrzymałe – mogą być wykorzystane siedmiokrotnie. Zbierając makulaturę pomagacie Ziemi, bogatej w życie.

Kreatywny recykling daje możliwości tworzenia unikalnych przedmiotów użytecznych lub dekoracyjnych. Współcześnie doświadczamy, że łatwiej jest kupić nowe niż naprawić lub wykorzystać do innych celów. Kreatywny twórca, tam gdzie inni dostrzegają bezużyteczny śmieć, dostrzega idealne tworzywo do swojej twórczości. Recykling przyjazny dla środowiska, zgodny z naturą, wyróżniający się walorami artystycznymi coraz bardziej zakorzenia się we wszystkich sferach ludzkiego życia.
Tematyka:

Spójrzcie w niebo, a zauważycie wciąż zmieniający się obraz. Pędzące chmury przyjmują różne kształty, w których rozpoznajemy zwierzęta, smoki, ptaki, ludzi… Podczas zjawisk atmosferycznych obserwujemy spektakularne widowisko. W czasie burzy kolor nieba nabiera ciemnych barw, aż wieje grozą. Błyskawica przecina niebo krótkotrwałym błyszczącym zygzakiem. Sceneria jak z horroru. Po deszczu pojawia się tęcza i zachwyca pięknymi kolorami. Wieczorem, spoglądając w niebo można zobaczyć piękne zachody słońca, a dzień wita wyłaniające się zza horyzontu słońce rozjaśniające ziemię. A co można zobaczyć na tle takiego malowniczego nieba? Ptaki, samoloty, latawce, korony drzew, panoramę miast… Niech Wasza wyobraźnia i obserwacja nieba stworzy wyjątkowy obraz. Namalujcie te ulotne pejzaże w technikach: kolażu, stempli, kolografii i kalkografii. Użyjcie do tworzenia prac skrawków tkanin, koronek, sznurków, makulatury, aby nadać pracy ciekawą i zróżnicowaną fakturę.

Cele konkursu:

 • - umożliwienie zdobycia umiejętności praktycznego wykorzystania surowców wtórnych
  - zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania twórczych zadań
  - krzewienie kultury i postawy ekologicznej wśród najmłodszych
  - wystawa plastyczna z okazji Światowego Dnia Ziemi


Warunki konkursu:

 • - Uczestnicy: dzieci i młodzież od 6 do 19 lat

 • - Technika: kolaż, kalkografia, kolografia

 • - Format: nie większy niż 50x70

 • - Każda praca powinna być podpisana na odwrocie:


imię i nazwisko autora pracy, wiek i   klasa, adres szkoły
imię i nazwisko nauczyciela


 • Termin składania prac: w nieprzekraczającym terminie do 31 marca 2018


Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych
Łomża, ul. Wojska Polskiego 3 (I piętro)
Tel. 086 216 67 91 lub 216 32 26


Ocena prac:

komisja konkursowa dokona oceny prac przyznając nagrody i kwalifikując prace na wystawę w następujących kategoriach wiekowych:

 • - I kategoria – klasy I – III SP

 • - II kategoria – klasy IV– VI SP

 • - III kategoria – gimnazjum, liceumWyniki:

Informacja o wynikach konkursu oraz terminie wernisażu połączonego z wręczeniem nagród zostanie zamieszczona do 15 kwietnia 2018 roku na stronie www.mdk.lomza.pl. Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane na wystawę prace będzie można oglądać w Galerii Bonar Miejskiego Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 3.

Prawa autorskie:

Prawa autorskie przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukcji prac konkursowych bez wypłacania honorariów. Prace nadesłane na konkurs pozostają własnością Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Uczestnicy i nauczyciele wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku do celów związanych z konkursem. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Organizator: Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży
Współorganizacja: Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łomży

 

 

Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 15.04.2018

Nagrody: nagrody i wyróżnienia

Przedział wiekowy: 6-19 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny