Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Pióro Pegaza 2019 – Pieśń domowa

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza zarówno twórców, jak i wszystkich, którzy pragną stanąć w poetyckie szranki do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie "O Pióro Pegaza 2019".

Przewodnim tematem tegorocznej - V edycji jest napisanie pieśni domowej nawiązującej do obchodów 200-setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz ustanowienia przez Senat RP i Sejm RP Roku Moniuszkowskiego.

Celem konkursu jest zainspirowanie twórców do kreacji pieśni - gatunku literackiego poezji lirycznej poprzez nawiązania do tradycji narodowej zakorzenionej w twórczości Stanisława Moniuszki. Konkurs jest świetną okazją do artystycznej konfrontacji, a przede wszystkim promocją talentów literackich.

Konkurs ma charakter otwarty - oznacza to, że każdy może w nim wziąć udział. Osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Utwory należy przesyłać do 31 sierpnia 2019 roku.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jeden wiersz. Wiersz powinien być własną pracą autora, nigdzie nie publikowaną i nie nagradzaną. Powinien być napisany w języku polskim, wydrukowany w czterech egzemplarzach na papierze o formacie A4.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
ul. Sokoła 13
35-010 Rzeszów

z dopiskiem: Konkurs „O Pióro Pegaza 2019”
Regulamin konkursu

Załączniki
>> Zał. nr 1 - Karta zgłoszenia osoby niepełnoletniej
>> Zał. nr 2 - Karta zgłoszenia osoby pełnoletniej
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: bez ograniczeń wiekowych

Region: ogólnopolski

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny