Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

„Świat mojej wyobraźni” – Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku 5 – 16 lat

Pracownia plastyczna Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza dzieci przedszkolne oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Świat mojej wyobraźni”.

3. edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat mojej wyobraźni” ma na celu inspirowanie młodych ludzi do prezentowania otoczeniu własnej osobowości poprzez twórczość, jej celem jest też ułatwianie zdobywania wiedzy o sobie samym, wyrażania siebie, utrwalanie wzorców komunikacji artystycznej w młodych osobach oraz propagowanie twórczości plastycznej.

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Świat mojej wyobraźni” zachęca jego uczestników i uczestniczki do niczym nieskrępowanego ukazywania przygód ich świadomości poprzez sztukę. Jest inspiracją, by z odwagą, zaprezentować ukryte dotąd, przed wzrokiem innych – obszary ich wewnętrznych światów, gdzie piękno i  zgroza przeplatają się ze sobą, gdzie niewyrażalne nagle daje o sobie znać poprzez akt twórczy, który jest również intymną rozmową z sobą samym.

Swobodna ekspresja wyobraźni, brak autocenzury, eksploracja przestrzeni własnej pamięci, myśli i wyobrażeń, może także stać się aktem komunikacji z rówieśnikami czy autorytetami, daje szansę, by przedstawić się otoczeniu i z nim porozumieć.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Podzielony jest na trzy  grupy wiekowe: (5 – 7 lat) 8 – 12 lat oraz 13 – 16 lat.

Każdy uczestnik może zgłosić kilka prac.

Technika wykonania prac dowolna plastyczna, płaska. Prace przestrzenne nie będą przyjmowane.
Format prac nie większy niż A3.

Konkurs trwać będzie od  11 września do 15 listopada 2017. Termin dostarczenia prac konkursowych upływa 15 listopada 2017. Na odwrocie każdej pracy należy nakleić kartkę z czytelną informacją: imię i nazwisko autora pracy, adres, wiek, telefon, dane opiekuna artystycznego.

Kryteria oceny prac:
wartość artystyczna
jakość
oryginalność pracy

Miejski Dom Kultury "Muflon"
ul. Cieplicka 172
58-570 Jelenia Góra

 

 

Regulamin konkursu

 

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 20.11.2017

Nagrody: nagrody i wyróżnienia

Przedział wiekowy: 5-16 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny