Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Wojewódzki konkurs plastyczny dla dzieci ZwierzObraz

Od zawsze są obok nas. W miękkim futrze czy w twardej skorupie. Z czułkami na głowie lub wachlarzem kolorowych piór. Uzbrojone w pazury, skrzydła lub płetwy. Na dwóch nogach lub wielu włochatych odnóżach… Zwierzęta od zawsze były obok nas i od zawsze inspirowały.

Zapraszamy wszystkie dzieci z woj. małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie ZwierzObraz. Jego założeniem jest stworzenie pracy plastycznej inspirowanej „zwierzęcymi” obrazami polskich malarzy różnych epok.

Założeniem  Konkursu   jest stworzenie  pracy  plastycznej  przedstawiającej  kreatywną interpretację dzieła sztuki polskiej przedstawiającego zwierzę lub zwierzęta. Interpretacja  tematu  jest dowolna. Interpretacja tematu może opierać się na wizerunkach zwierząt zaczerpniętych z książki "Zwierzyniec”, których lista stanowi załącznik 3 regulaminu konkursu.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat z województwa małopolskiego.

Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnej technice płaskiej o maksymalnym formacie A3 tj. 29,7 x 42 cm.

Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę.

Zgłoszenia - praca, wypełniony formularz zgłoszeniowy, zgoda rodzica na udział w konkursie - należy dostarczyć do organizatora konkursu do 5 listopada 2018 roku.
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
31-08 Kraków

Kryteria oceny: zgodność z tematyką, estetyka pracy, samodzielność, walory  artystyczne oraz kreatywna interpretacja tematu.

Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody rzeczowe.

 

Regulamin konkursu

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: 3-11 lat

Region: woj. małopolskie

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny