Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

XIII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywoty Świętych i Patronów – w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów – w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II to przegląd teatralny, w którym można się przyjrzeć wielkim postaciom świętych i patronów – ludzi, którzy swe życie wypełnili służbą dla innych. Ich dzieła i osiągnięcia są pięknym przykładem wielkiej siły ducha i wzorem do naśladowania, a także nieustającym źródłem radości, że dobro i szlachetność przynosi piękne owoce życia.
Nawiązując do średniowiecznych widowisk - misteriów i mirakli, do dziś obecnych w polskich szopkach i misteriach pasyjnych pragniemy zachować wśród odbiorców pamięć o tych formach, zachęcić do sięgania do tej pięknej, polskiej tradycji teatralnej, a także być impulsem do tworzenia nowoczesnych sposobów przekazu, mogących zainteresować nowe pokolenia odbiorców.
W tym roku pragniemy szczególnie zachęcić do pochylenia się nad świętymi i patronami, których życie związane było z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości.
Konkurs odbędzie się w 4 kategoriach wiekowych: przedszkolnej, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz dorosłej i wielopokoleniowej. Przewidujemy cenne nagrody rzeczowe.
Zgłoszenia przyjmujemy do końca października. Szczegółowy regulamin i karta zgłoszeń: http://www.mdkbogucice-zawodzie.pl/2018/06/14/xiii-ogolnopolskie-prezentacje-teatralne-zywotow-swietych-i-patronow-zapowiedz/
Miejsce: MDK „Bogucice-Zawodzie”, dział Zawodzie, Katowice, ul. Marcinkowskiego 13 a
Nagrody: Przewidujemy nagrody rzeczowe.

 

(inf. nadesłana)
Konkurs należy do kategorii:


Organizator: MDK "Bogucice-Zawodzie" Katowice, Parafia Opatrzności Bożej z Katowic

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 13 i 14 listopad

Nagrody: cenne nagrody rzeczowe

Przedział wiekowy: bez ograniczeń wiekowych

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: grupowy