Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej COLOR ART

Goleniowski Dom Kultury zaprasza  dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do udziału w konkursie plastycznym XXVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej COLOR ART, w którym nagrodą jest udział w pięciodniowych, nadmorskich warsztatach artystycznych dla laureata i opiekuna.

Hasło tegorocznej edycji brzmi " Pomiędzy wodą a niebem".

Dla każdego z nas świat jest inny. Otaczają nas inne krajobrazy, porozumiewamy się różnymi językami, mamy różną historię i zwyczaje. Jednak jest coś, co łączy nas wszystkich: jesteśmy mieszkańcami tej samej planety. Słońce, które zaszło za horyzontem, właśnie budzi pierwszymi promieniami ptaki na drugiej półkuli. Pomyślcie w ten sposób o naszej Ziemi i o sobie nawzajem, a potem weźcie papier, chwyćcie za pędzle lub kredki i pokażcie, że bycie różnymi nie czyni nas obcymi. Przedstawcie nam siebie, swój kraj, swoje tradycje, wartości, które wyznajecie. Pokażcie uśmiechnięte buzie dzieci, bawiące się zwierzęta i wszystko, co dzieje się pomiędzy niebem a wodą…

Nasza Ziemia. Dziś my jesteśmy jej mieszkańcami. Ale to nasi przodkowie odkrywali nieznane lądy i morza, tworzyli maszyny, które na zawsze zmieniły życie każdego z nas – postarajcie się zebrać doświadczenia pokoleń w jednej pracy. To, co Was zachwyca, co Waszym zdaniem jest ważne i o czym wszyscy powinnyśmy pamiętać. Nie możemy zapominać ani o tym, ani o przyszłości – o dbaniu o Ziemię, aby kolejne pokolenia również mogły zachwycać się pięknem lasu, zapachem mchu i kąpielami w krystalicznie czystej wodzie. Życzymy wielu ciekawych pomysłów, liczymy na odkrywcze podejście do tematu – powodzenia!

Festiwal przebiegać będzie w następujących w grupach wiekowych:

Kategoria malarstwo
I grupa - 6 – 9 lat
II grupa – 10 - 13 lat
III grupa – 14 - 16 lat

Kategoria grafika (grafika warsztatowa)
I grupa – 6 - 9 lat
II grupa –10 –13 lat
III grupa - 14 - 16 lat

Uczestnik konkursu może przesłać do trzech prac.

Prace w twardych opakowaniach zapobiegających ich zniszczeniu (nie zrolowane) wraz z czytelnie wypełnionymi KARTAMI   ZGŁOSZENIA (karta   zgłoszenia   do   pobrania   na www.gdk.goleniow.pl) należy nadsyłać do dnia 5 kwietnia 2018 r. (decyduje data wpływu do organizatora) na adres:

Goleniowski Dom Kultury
ul. Słowackiego 1
72-100 Goleniów
POLSKA

Prosimy dołączyć dopisek na kopercie : XXVIII  FESTIWAL COLOR ART.

Przy większej ilości prac nadsyłanych z jednej instytucji,   prosimy o przesyłanie ich  w odrębnie pakowanych pakietach: malarstwo, grafika wraz z podziałam na kategorie wiekowe, zgodnie z wytycznymi z regulaminu konkursu.

REGULAMIN KONKURSU

 

Karty zgłoszenia do pobrania ze strony GDK

 

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 13 kwietnia 2018 r.

Nagrody: Nagrodą jest udział w pięciodniowych, nadmorskich warsztatach artystycznych dla laureata i opiekuna oraz nagrody rzeczowe.

Przedział wiekowy: 6-16 lat

Region: Międzynarodowy

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny