Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

25 lat wolności – świętujmy ją razem (Warszawa)

Warszawskie koło Stowarzyszenia Projekt: Polska zaprasza uczniów ze stołecznych szkół do udziału w konkursie pt. "25 lat wolności - świętujmy ją razem". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów warszawskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz związany jest z tematyką 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów przeprowadzonych 4 czerwca 1989 roku.


Organizatorzy przewidzieli 4 kategorie wiekowe:

Kategoria I - szkoły podstawowe, klasy I - III

Kategoria II - szkoły podstawowe, klasy IV - VI

Kategoria III - szkoły gimnazjalne

Kategoria IV - szkoły ponadgimnazjalnea) Uczniowie z kategorii wiekowej I - III mają za zadanie wykonać plakat/rysunek formatu A4, którego tematyka to: „Moje wyobrażenie wolności”


Praca plastyczna powinna być samodzielną pracą młodych artystów, w których narysują swoje własne wyobrażenie wolności. Podczas wykonywania pracy artyści mogą korzystać z pomocy rodziców, którzy pomogą im w nawiązaniu w twórczości do dnia 4 czerwca 1989 r.


b) Uczniowie z kategorii wiekowej IV - VI mają za zadanie napisać wiersz, którego tematyka będzie nawiązywać do "wolności" i "Solidarności".


Wiersz powinien obejmować od 3 do 5 zwrotek oraz refren, każde powinno wynosić maksymalnie po 4 wersy.


c)  Uczniowie z kategorii wiekowej szkół gimnazjalnych mają za zadanie wykonać  obrazek internetowy (tzw. mem) , którego tematem będzie „4 czerwca 1989 – wybór wolności”
 

Obrazek musi zawierać w sobie elementy, pozwalające na powiązanie z rocznicą 4 czerwca.   Organizator oczekuje od autorów pomysłowych i nowatorskich obrazków, które w oryginalny sposób   ukażą walory, specyfikę, niepowtarzalność i wyjątkowość 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce. Może być wykonany np. za pomocą własnego zdjęcia lub materiałów pochodzących z Internetu.
d) Uczniowie z kategorii wiekowej szkół ponadgimnazjalnych mają za zadanie wykonać filmik o długości 30-60 sekund którego tematem będzie „Moja wolność w czasach obecnych”

 1. Film musi zawierać w sobie elementy, pozwalające na powiązanie z rocznicą 4 czerwca.
2. Organizator oczekuje od autorów pomysłowych i nowatorskich filmów, które w oryginalny sposób ukażą walory, specyfikę, niepowtarzalność i wyjątkowość 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce.
3. Film może być zapisem chwili, ciekawej sytuacji lub zabawnej historii, nakręcony spontanicznie lub aranżowany.
4. Elementy fakultatywne:
1) podkład muzyczny;
2) film może łączyć obraz filmowy z techniką animacyjną lub być w całości animowany;
3) w filmie może być zastosowany tekst lektorski z napisami lub same napisy;
4) film może być nakręcony kamerą cyfrową, telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym;


Więcej informacji znajduje się w Regulaminie, który znajduje się na stronie http://projektpolska.pl/konkurs25latwolnosci/


Termin zgłaszania prac to 30 maja 2014 roku 


ZASADY I SPOSÓB ZGŁASZANIA PRAC KONKURSOWYCHPrace należy składać do dnia 30 maja 2014 roku:
a) W kategorii I – poprzez wysłanie pocztą do biura Stowarzyszenia Projekt: Polska – ul. Andersa 29,00-159 Warszawa z dopiskiem „Konkurs wolności”. Do listu prosimy dołączyć kartkę, na której będą wypisane: imię, nazwisko, numer i nazwa szkoły oraz telefon do opiekuna/rodzica.

b) W kategorii II – poprzez wysłanie na adres e-mail konkurswolnosci@projektpolska.pl wykonanej pracy, w tytule z dopiskiem „Wiersz – konkurs wolności”. W mailu należy podać imię, nazwisko, numer i nazwę szkoły oraz numer kontaktowy do opiekuna/rodzica

c) W kategorii III – poprzez wysłanie na adres e-mail konkurswolnosci@projektpolska.pl wykonanej pracy, w tytule z dopiskiem „Obrazek – konkurs wolności”. W mailu należy podać imię, nazwisko, numer i nazwę szkoły oraz numer kontaktowy do osoby wykonującej obrazek

d) W kategorii IV – poprzez wysłanie na adres e-mail konkurswolnosci@projektpolska.pl linku do wykonanej pracy (np. zamieszczonej w serwisie Youtube/Vimeo) W tytule maila należy wpisać „Filmik – konkurs wolności”, natomiast w treści wiadomości należy podać nazwisko, numer i nazwę szkoły oraz numer kontaktowy do osoby wykonującej filmik.ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORAZ NAGRODY


Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w 2 czerwca 2014 roku. Laureaci zostaną ogłoszeni na stronie www.projektpolska.pl/konkurs25latwolnosci o godzinie 9:00 oraz zostaną powiadomieni telefonicznie. Laureaci zostaną również wymienieni na stronie konkursu na portalu społecznościowym Facebook - https://www.facebook.com/konkurs25latwolnosciWręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca 2014 roku o godzinie 18:00 podczas Toastu za Wolność pod słynną „Niespodzianką” (dawną siedzibą NSZZ "Solidarność" na pl. Konstytucji).Dla laureatów przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego oraz książek, dodatkowo


a) wszystkie prace z kategorii I zostaną wystawione w galerii "Niespodzianka" 4 czerwca 2014 roku

b) Laureat pierwszego miejsca z II kategorii oprócz nagrody rzeczowej będzie mógł odczytać swój wiersz po wystąpieniu najważniejszych gości podczas "Toastu za Wolność".

c) prace laureatów z III kategorii zostaną wyświetlone podczas "Toastu za Wolność", wszystkie dopuszczone przez Organizatora zostaną wydrukowane i przedstawione w galerii,

d) prace laureatów z IV kategorii zostaną wyświetlone podczas "Toastu za Wolność" we wspomnianej "Niespodziance", by obecni goście mogli zapoznać się z wykonanymi pracami młodych artystów. Wszystkie linki do filmików zostaną udostępnione na stronach Konkursu prowadzonych przez Organizatora.


Rok temu gośćmi honorowymi naszego wydarzenia byli m.in. Pan Prezydent Bronisław Komorowski, działacze "Solidarności" - Państwo Henryk i Ludwika Wujec, były Prezydent Warszawy Pan Marcin Święcicki oraz wielu innych znamienitych gości.


Patronat honorowy nad konkursem objęła Młodzieżowa Rada Miasta st. Warszawy.

 

Stowarzyszenie Projekt: Polska serdecznie zaprasza Państwa 4 czerwca 2014 roku na Galę Finałową Konkursu oraz na "Toast za Wolność", który odbędzie się 4 czerwca 2014 roku o godzinie 18:00 przed kawiarnią "Niespodzianka" (dawna siedziba NSZZ "Solidarność")  na pl. Konstytucji.


W razie potrzeby kontaktu, z Organizatorem można kontaktować się w godzinach 9:30 - 16:30 pod numerem telefonu +48 224 048 131  i cały czas pod adresami e-mail: bpapiernik@projektpolska.pl orazkonkurswolnosci@projektpolska.pl


Młodzieżowa Rada Miasta stołecznego Warszawy objęła Patronatem Honorowym konkurs  "25 lat wolności - świętujmy ją razem"

 

Patronat honorowy Młodzieżowej Rady Miasta st. Warszawy

Młodzieżowa Rada m. st. WarszawyBłażej Papiernik

Przewodniczący warszawskiego koła


Organizator konkursu "25 lat wolności - świętujmy ją razem"

 

 KonkursKonkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: 7-19 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki