Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Człowiek w górach”

Temat prac:

Góry fascynują człowieka od dawien dawna, dziś popularne stało się stwierdzenie: „W górach jest wszystko, co kocham”. Mało jest takich, którzy powiedzieliby – nie lubię gór, nie robią na mnie żadnego wrażenia, są mi obojętne. Góry są olbrzymim światem, pełnym niezwykłych istot i kształtów, bardzo pobudzającym wyobraźnię. Kontakt z przyrodą jest niezapomnianym przeżyciem.

Co sprawia, że góry nas tak bardzo fascynują, że mimo swojej nieobliczalności (a może właśnie dzięki niej) tak nas w nie ciągnie? Spróbujcie odpowiedzieć na to pytanie, przedstawiając na swoich pracach człowieka w górach – może siebie, jeżeli już chodziliście po górskich szlakach - wąskie, wysoko położone ścieżki, wielkie ulewy na szlaku, wieczorne powroty i przyjaźnie zawarte w podróży, które głęboko zapadły w waszą pamięć., a może swoje marzenia o zdobywaniu górskich szczytów.  Bohaterami waszych prac mogą być też polscy himalaiści, którzy zostali przez zagranicznych wspinaczy ochrzczeni mianem  „Lodowych Wojowników”, zdobywcy najwyższych szczytów na Ziemi, m.in. Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka, Andrzej Zawada i Tadeusz Piotrowski.

Ze względu na przypadającą 30 rocznicę jej śmierci – 2022 rok został ustanowiony przez Sejm rokiem Wandy Rutkiewicz. Wanda Rutkiewicz: niesamowita kobieta i legenda już za życia, która jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka stanęła na szczycie Mount Everest, położonej w Himalajach najwyższej góry Ziemi (8849 m n.p.m.). Była też pierwszą kobietą, która zdobyła K2, ośmiotysięcznik w Karakorum, drugi co do wysokości szczyt naszej planety.

Zachęcając do udziału w konkursie liczymy, że chętnie zaprezentujecie nam swój talent, wykażecie się kreatywnością i wrażliwością. Czekamy na Wasze prace!

Warunki uczestnictwa:

– konkurs kierowany jest do wychowanków przedszkoli, szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury, klubów i świetlic,
– szkoły i placówki mogą wysyłać nieograniczoną ilość prac wykonanych w dowolnej technice na podłożu papierowym
– format minimalny A3, maksymalny A2, technika wykonania prac dowolna plastyczna płaska (bez grafiki komputerowej)
Prace zgłaszane na konkurs nie mogą być rolowane lub składane. Autorem pracy może być tylko jedna osoba, Organizatorzy nie przyjmują prac zbiorowych.

– prace powinny być opatrzone metryczką zawierającą: imię i nazwisko autora, jego wiek, imię i nazwisko nauczyciela lub instruktora, adres placówki wysyłającej prace, telefon kontaktowy,
– do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia (załącznik nr 1) wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2). Brak powyższych dokumentów i niepełne wypełnienie karty zgłoszenia spowoduje niedopuszczenie pracy do konkursu,

Termin nadsyłania prac: do 21 listopada 2022 r. (liczy się data dotarcia przesyłki, a nie data jej wysłania).

Adres, na który należy wysyłać prace:

Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”
ul. Rydla 93; 70-783 Szczecin, Polska

Szczegółowych informacji udziela: Małgorzata Wrzosińska ,tel. 690 932 100, biuro@prawobrzeze.org.pl

Ocena:

Komisja konkursowa dokona oceny prac w kategoriach wiekowych: 5-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat.

Wyniki konkursu będą opublikowane na www.prawobrzeze.org.pl i Fb Fundacji do 30 listopada 2022 r.

 

Szczegółowy regulamin konkursu z załącznikami jest na stronie organizatora www.prawobrzeze.org.pl

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 30.11.2022

Nagrody: nagrody i wyróżnienia

Przedział wiekowy: 5-16 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny