Organizatorem XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego imienia Władysława Ślewińskiego jest Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego w Witkowicach. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, dzieci, młodzieży i dorosłych. Dopuszcza się prace rodzinne (np. dziecko + rodzic, z wyraźnym zaznaczeniem autorów pracy).
Konkurs ma zasięg ogólnopolski.
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko 1 pracę plastyczną, wykonaną wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej interpretacji tematu Konkursu: „KOCHAM POLSKĘ…WOJSKO POLSKIE” Dawniej i dziś.
Techniki:
rysunek – kredka, pastele, ołówek
obraz – farby olejne, akrylowe, plakatowe, akwarele
grafika – tusz
Format prac plastycznych: nie mniejszy niż A4 (21×29,7 cm), nie większy niż A3 (29,7×42,0cm), na papierze bloków rysunkowych lub technicznych.
Prace rysowane lub malowane na papierze bez oprawy passe – partout i niepodklejane od spodu.
Blejtramy do obrazów olejnych akceptowane. Wymiary standardowe, nie większe jednak niż 50 X 70 cm.
Obrazy namalowane na blejtramach przyjmujemy bez ram, nieoprawione.
Termin nadsyłania prac
Termin składania prac konkursowych do 30 kwietnia 2026 roku.
Adres dostarczenia prac plastycznych na konkurs:
Jarosław Miaśkiewicz
Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego
Witkowice
ul. Władysława Ślewińskiego 5/10
96-512 Młodzieszyn
woj. Mazowieckie
Paczki, listy z pracami plastycznymi wysłane na adres konkursu plastycznego,
– muszą mieć oznaczenie: „KOCHAM POLSKĘ… WOJSKO POLSKIE”. Dawniej i dziś
Regulamin i metryczka na stronie konkursu