Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

2. Biennale Dziecięcej Książki Artystycznej 20223 „MOJE OGRODY”

Szkoła Podstawowa Nr 1 im Władysława Jagiełły w Strykowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w ogólnopolskim Biennale Dziecięcej Książki Artystycznej "Moje Ogrody".

Książka artystyczna ma wieloletnią tradycję i jest także świetnym sposobem edukowania młodych twórców dającym im szerokie pole kreacji. Działania takie uczą dzieci świadomego korzystania z szerokiego spektrum technik i metod plastycznych, a także pozwalają oswoić je z różnymi, często niekonwencjonalnymi materiałami.
Jednocześnie uczą twórczego i kreatywnego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię.
W naszej szkole książką artystyczną zajmujemy się od 2014 roku organizując warsztaty , konkursy i wystawy. Niniejsze biennale jest częścią Festiwalu Dziecięcej Książki Artystycznej, który odbywa się od 2015 roku. Autorem wszystkich wydarzeń jest artysta plastyk, nauczyciel – Krzysztof Wosik.
W tym roku proponujemy jako temat przewodni konkursu – „Moje Ogrody”.

„Są tacy którzy w głowie
hodują ogrody
a włosy ich są ścieżkami
do miast słonecznych i białych”
(Z. Herbert „Kołatka”)

Są tacy, którzy w głowach hodują ogrody… Czy Wy też do nich należycie? Jeśli tak, to dokąd wiodą ścieżki Waszych myśli? Jakie bramy i furtki strzegą Waszych sekretów? Czy mrugają do Was oczka wodne? Jakie tajemnice skrywają wysokie trawy i o czym śpiewają ptaki w gałęziach drzew? Czy ogrody Waszej wyobraźni są tajemniczymi labiryntami zieleni, czy kolorowymi łąkami ciężkimi od zapachów i brzęczenia pszczół? A może macie zwyczaj starannie przycinać swoje marzenia i nadawać im geometryczne kształty albo zamiast kwiatów sadzić w równych rządkach sałatę, rzodkiewkę i pomidory? A światło? Czy wpuszczacie do swoich tajemniczych ogrodów słońce, czy pozwalacie, żeby panoszył się tam półmrok? Jakimi kolorami kwitną Wasze wspomnienia? Czy mają smak słodkich czereśni czy kwaśnego agrestu? Czy wracają do Was co roku jak złotookie motyle? Zaproście nas do ogrodów swojej wyobraźnie, oprowadźcie po nich , uchylcie drzwiczki do marzeń. Niech powietrze wypełni się kolorami, zapachami i kształtami. ( Małgorzata Sawiak)

Zapraszamy Was do twórczej wędrówki po magicznych ogrodach waszej wyobraźni. Przedmiotem konkursu będzie stworzenie książki artystycznej.
Pragniemy aby książki stworzone na konkurs były próbą opowiedzenia pewnych historii związanych z waszymi wspomnieniami, doświadczeniami czy marzeniami osadzonymi w świecie roślin i zwierząt. Opowiedzcie o nich przy pomocy rysunku, malarstwa, grafiki, kolażu, obiektu a także innych technik plastycznych. Stwórzcie księgi - zwoje, obiekty książkowe, rzeźby, instalacje. Niech nic was nie ogranicza. Tworząc przedstawcie swoje własne przemyślenia i wizje.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1.    Konkurs jest częścią Festiwalu Dziecięcej Książki Artystycznej i ma charakter otwarty, adresowany jest do  dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat
2.    Każdy uczestnik powinien dostarczyć (nadesłać) jedną pracę w technice „książka artystyczna”.
3.    Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami wykonanymi własnoręcznie.
4.    Tematyka prac powinna być związana z tematem przewodnim konkursu.
5.    Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (malarstwo, rysunek, kolaż, fotografia, grafika itd.).  Całość powinna przyjmować formę książki artystycznej : tradycyjnej, unikatowej, reliefu, obiektu, asamblażu, rzeźby itp.
6.    Prace mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów np. papieru , drewna, szkła, metalu,  tworzyw sztucznych, przedmiotów gotowych , elementów pochodzących z natury i innych.
7.    Format prac jest dowolny.
8.    Praca powinna być trwała, dobrze przygotowana do transportu.
9.    Do pracy może być dołączony opis zawierający informacje na temat oglądania / czytania stworzonej książki i ekspozycji .
10.    Nadesłanie pracy na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją niniejszych warunków.

Prace oceniane będą w jednej kategorii wiekowej i przyznane zostaną następujące miejsca: Grand Prix, I, II, III miejsce oraz pięć wyróżnień.
Wszyscy nagrodzeni otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatora, instytucje patronujące oraz sponsorów.

Laureaci zostaną poinformowani o wynikach listownie lub telefonicznie.
Wyniki konkursu oraz fotografie nagrodzonych prac zostaną zamieszczone
na stronie Festiwalu Dziecięcej Książki Artystycznej w Strykowie oraz Biennale pod adresem: https://www.facebook.com/dzieciecaksiazkaartystyczna/
https://www.facebook.com/icabbstrykow

Niezbędnym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie, podpisanie i dołączenie do pracy oświadczenia o ochronie danych osobowych dołączonego do regulaminu

Prace należy  nadesłać lub przekazać organizatorowi w nieprzekraczalnym terminie do 24 listopada 2023 r. (liczy się data stempla pocztowego), osobiście do sekretariatu lub na adres:

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Władysława Jagiełły w Strykowie
ul. Warszawska 39
95-010 Stryków

Nagrody zostaną rozsyłane pocztą lub będą do odbioru w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 1 im Władysława Jagiełły w Strykowie  od 18 grudnia 2023 roku.

 

do pobrania:

2. Biennale Moje Ogrody

 

 

370222592_10218740292577588_522476759625403286_n

 

 


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: grudzień 2023

Nagrody: tak

Przedział wiekowy: 7-17 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny