Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Alternatywa konkursowa Polskiego Radia Chopin dla dzieci i młodzieży

W Polskim Radiu Chopin startuje Alternatywa Konkursowa, czyli Wirtualny Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży. Wykonanie wybranej kompozycji Fryderyka Chopina utrwalonej w postaci nagrania wideo można nadsyłać do 15 kwietnia. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wyłaniani będą od 19 kwietnia do 16 maja.

Polskie Radio Chopin zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie muzycznym. Alternatywa Konkursowa, czyli Wirtualny Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży potrwa do 16 maja 2021 roku. Inicjatywa adresowana jest do młodych muzyków, którzy do 15 kwietnia 2021 roku nie ukończyli 16. roku życia (dolna granica wieku nie została wyznaczona).

Alternatywa Konkursowa Polskiego Radia Chopin polegać będzie na nagraniu we własnym zakresie wybranej kompozycji Fryderyka Chopina i przesłaniu jej do redakcji Polskiego Radia Chopin za pośrednictwem platformy Wetransfer na adres: fchopin@polskieradio.pl do północy 15 kwietnia 2021.

Nagranie na fortepianie lub pianinie, które można zarejestrować również smartfonem – musi zostać sporządzone w taki sposób, aby przez cały czas twarz oraz ręce grającego były widoczne. Konkurs zostanie rozegrany w dziesięciu kategoriach:

Preludium (19 kwietnia)
Etiuda (21 kwietnia)
Walc (23 kwietnia)
Nokturn (26 kwietnia)
Mazurek (28 kwietnia)
Polonez (30 kwietnia)
Impromptu (5 maja)
Ballada (7 maja)
Scherzo (10 maja)
Barkarola (12 maja)

W danej kategorii repertuarowej wykonać należy jedną kompozycję – np. jednego mazurka, jeden nokturn lub jedno preludium. Każdy uczestnik może wystartować maksymalnie w dwóch kategoriach repertuarowych. Lista wszystkich utworów do wyboru dostępna jest na stronie Polskiego Radia Chopin.

Zwycięzca każdej kategorii otrzyma dyplom oraz nagrody rzeczowe wartości ok. 800 zł.

Nazwiska zwycięzców każdej kategorii będą ogłaszane w specjalnym godzinnym studiu konkursowym, emitowanym na antenie Polskiego Radia Chopin w przeddzień uruchomienia kolejnej kategorii repertuarowo-konkursowej.

Po 12 maja, czyli po dacie dziennej ostatniej konkurencji, spośród zwycięzców poszczególnych kategorii jury wyłoni laureata Grand Prix, któremu przyznana zostanie Nagroda Polskiego Radia Chopin. Laureat Grand Prix zostanie ogłoszony w wieczornej audycji 16 maja na antenie Polskiego Radia Chopin.
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 16 maja

Nagrody: dyplom, nagrody rzeczowe

Przedział wiekowy: dzieci i młodzież do 16 roku życia; autorzy po debiuciei debiut po 16 roku życia

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny