Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

„Ekoselfie”

Pandemia COVID-19 sprawiła, że kwestie dbania o środowisko odeszły na dalszy plan. Tymczasem kryzys klimatyczny nadchodzi wielkimi krokami, a epidemia w żaden sposób go nie opóźnia. Dodatkowo epidemia koronawirusa to również epidemia śmieci. W Polsce w ostatnich tygodniach także w wielu domach można obserwować powrót do starych przyzwyczajeń – plastikowych reklamówek czy jednorazowych opakowań.  Dlatego pora wykształcić nowe nawyki i zadbać o planetę! Banki Żywności motywują do działania i  zapraszają do udziału w konkursie.

Zasady konkursu są bardzo proste - wystarczy wysłać zdjęcie swoich patentów na niemarnowanie żywności i planety wraz z krótkim opisem tych działań.

Konkurs ma przekonać do tego, żeby być zero waste nawet w niesprzyjającym proekologicznym zachowaniom okolicznościach. Pomysły można zgłaszać w dwóch kategoriach – środowiskowej (nie marnuję, środowisko szanuję) oraz żywnościowej (mój sposób na niemarnowanie żywności).

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 13 rok życia (młodsze dzieci zachęcamy do zgłoszeń z pomocą rodziców).

Zgłoszenia można nadsyłać do końca czerwca przez formularz konkursowy na https://niemarnuje.bankizywnosci.pl/konkurs-ekoselfie/

Regulamin konkursu do pobrania na stronie Organizatora
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: młodzież od 13 roku życia, dorośli

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki