Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Fotograficzny i plastyczny konkurs on-line: „Żuraw – symbol Gdańska”

Jak zachować obraz Gdańskiego Żurawia w czasie, gdy pozostaje zamknięty dla zwiedzających? Można go sobie… stworzyć! Zapraszamy do udziału w konkursie artystycznym, w którym będziecie mogli uruchomić potęgę wyobraźni i wykreować Żurawia ze swoich marzeń.

Długo wyczekiwany remont najstarszego oddziału NMM, Gdańskiego Żurawia został zainaugurowany wraz z początkiem 2021 r. Szeroko zakrojone prace renowacyjne pozwolą przywrócić zabytkowi jego blask i zachować go dla przyszłych pokoleń zarówno Gdańszczan, jak i turystów odwiedzających miasto. Dzięki przebudowie wnętrz w Żurawiu powstanie również nowa, znacznie większa i bogatsza niż dotychczas wystawa stała.

Zanim będziemy mogli ponownie otworzyć dla zwiedzających wrota jednej z najsłynniejszych gdańskich budowli, zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w naszym konkursie. Będziecie mogli stworzyć Żurawia z marzeń i snów, ze wszystkiego, co podpowiada Wam wyobraźnia, nawet, jeśli charakterystyczna sylwetka Żurawia jest Wam doskonale znana. Pokażcie nam, jak wyglądałby Wasz własny Żuraw.

Konkurs adresowany jest do dzieci z klas 0, 1-3 i 4-6 oraz osób do 18 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Startujemy w dwóch kategoriach – plastycznej i fotograficznej. Prace należy przesyłać w formie elektronicznej do dnia 30 listopada (wcześniejszy termin: 30.09.2021 r.) na adres e-mail: edukacja@nmm.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które pozwolą na rozwijanie niezwykłych talentów!

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w Regulaminie oraz pod adresem: Dział Edukacji, e-mail: edukacja@nmm.pl

 

 

do pobrania ze strony Organizatora konkursu:

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszeniowa

 

 

ZurawPlakat1.jpg

 


Organizator:

Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 30.09.2021.

Nagrody: rzeczowe: dron, aparat fotograficzny, profesjonalne zestawy malarskie

Przedział wiekowy: 6-18

Region: Polska

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny