Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

„Góry – moje miejsce na ziemi” ogólnopolski konkurs fotograficzny

Świat za oknami kusi pięknymi letnimi barwami, wielu z nas wkrótce wyruszy na wojaże w malownicze górskie zakątki będąc świadkiem jakże wielu wymiarów ich piękna. Wspaniałe imponujące paletą kolorów wschody i zachody słońca, tonące w błękitach wieczoru górskie szczyty, to znów poranne okraszone rosą trawy, oraz leśni i polni tych terenów mieszkańcy. W tym wszystkim zaś my afirmujący to piękno, czerpiący z niego i stający się jego częścią.

W tym właśnie czasie zwyczajowo u progu wakacyjnych miesięcy mamy przyjemność zaprosić do udziału w kolejnej, już ósmej, edycji ogólnopolskiego dorocznego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi”. Lata mijają, lecz idea konkursu pozostaje jak zawsze ta sama – dzielenie się z innymi pięknem górskich krain, ich flory i fauny, oraz emocjami jakie w nas to piękno wywołuje.

Konkurs adresowany jest do wszystkich osób zainteresowanych fotografią, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Nie ma również znaczenia, jakim sprzętem zdjęcia zostały wykonane.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
- poniżej 18 roku życia
- powyżej 18 roku życia
Zostanie też przyznana nagroda publiczności.

Każdy uczestnik konkursu fotograficznego może nadesłać maksymalnie trzy fotografie lub trzy powiązane tematycznie serie zdjęć, związane z tematyką konkursową.

 

Zgłaszane na konkurs prace, mogą być już wcześniej nagradzane, nie mogą jednak być równocześnie zgłoszone do innych, trwających równolegle konkursów.

Prace zgłaszane do konkursu mogą przedstawiać dowolne pasma górskie z dowolnego miejsca na świecie. Nie ogranicza się również zakresu czasowego w jakim zdjęcia zgłaszane zdjęcia zostały wykonane, mogą one pochodzić z bieżącego roku, jak i z lat wcześniejszych.

 

Do konkursu nie będą kwalifikowane fotografie przedstawiające zwierzęta i roślinność sfotografowaną poza ich naturalnym, dzikim siedliskiem – zdjęcia takie będą dyskwalifikowane z udziału w konkursie bez konieczności powiadamiania zgłaszającego.

Zgłaszane zdjęcia muszą mieć minimum 2400 px szerokości oraz 1300 px wysokości, przy czym ich waga maksymalna nie może przekraczać 7mb dla jednego zdjęcia, natomiast w przypadku zdjęć panoramicznych minimalna szerokość pozioma to 2560 px. Dopuszcza się również prace czarno-białe, wykonane w odcieniach sepii, oraz zdjęcia złożone w postprodukcji z więcej niż jednej klatki, w tym HDR.
Uwaga: zabrania się dokonywania głębszych zmian w zdjęciach, za pomocą programów do obróbki zdjęć, w tym szczególnie zmiany oryginalnej kompozycji, przez dodanie lub ujęcie jej elementów zmieniających treść fotografii, dodawania znaków wodnych, imienia i nazwiska, linków, oraz ramki. Dopuszczalne są jedynie podstawowe korekty zdjęć w tym: zmiana kontrastu, poprawa ostrości, balansu bieli i nasycenia, kadrowanie, korekta wad optyki, lub usunięcie drobnych zanieczyszczeń. Zdjęcia noszące cechy innych od wymienionych ingerencji będą dyskwalifikowane z konkursu.
Dopuszcza się również zgłaszanie do konkursu prac wielozdjęciowych – pod warunkiem że stanowią tematycznie powiązane serie, a łączna ich liczba nie przekracza trzech, a całkowita liczba zgłoszonych zdjęć nie może przekroczyć 18 zdjęć.

Zdjęcia należy wysłać w postaci elektronicznej w dowolnych formatach graficznych, jako załącznik do e-maila na adres: konkurs@zyciepisanegorami.pl – przy czym łączna waga dla trzech zdjęć nie może przekroczyć 25mb, a w przypadku zgłaszania serii zdjęć 50mb, w przypadku większych załączników, należy je podzielić na części nie przekraczające 50mb.

 

Konkurs rusza 15.07.2020, prace można nadsyłać do 15.09.2020 roku. Na laureatów oczekuje atrakcyjna pula nagród o wartości około 5500zł.

 

 

do pobrania ze strony organizatora:


Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 01.10.2020

Nagrody: rzeczowe o wartosci 5500 zł

Przedział wiekowy: bez ograniczeń

Region: ogólnopolski

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny