Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Konkurs plastyczny dla dzieci „Zwierzodrzew”

Zadanie polega na narysowaniu drzewa, które będzie posiadało cechy wybranych gatunków zwierząt. W wyniku tego działania, powstaną hybrydy łączące właściwości roślin i zwierząt. Zachęcamy do szukania twórczych i bogatych skojarzeń na temat połączenia dzikości zwierząt z bogactwem świata roślinnego.

Rosnące wokół nas drzewa są potężnymi i niepowtarzalnymi darami natury, siłami życiowymi o indywidualnym charakterze. Jednocześnie są żywymi istotami, posiadającymi swoistą skórę, żyły, nerwy. Są też wspaniałym dowodem na to, że można być pełnym życia i pozornie nieporuszonym. Stwórz fantastyczne drzewo, któremu dodasz elementy wybranych gatunków zwierząt. Gdy jeden gatunek przejmuje cechy od drugiego, efekt może być naprawdę zaskakujący!

Organizatorem konkursu jest Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.
Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Praca powinna mieć charakter rysunkowo-malarski. Każdy uczestnik może zaprezentować 1 pracę.

Organizatorzy oczkują prac w formie elektronicznej. Po wykonaniu pracy należy zrobić jej zdjęcie lub skan i przesłać do Organizatora na adres e-mail: aplikuj@galeriaopole.pl
z wypełnionymi zgodami na uczestnictwo w konkursie. Zgłoszenie nie powinno przekraczać 4 MB. Prace na konkurs można przesyłać do 21 kwietnia 2023 r.

Wszystkie prace należy zachować w oryginale do momentu ogłoszenia wyników konkursu. Organizator konkursu może wystąpić z prośbą o udostępnienie oryginału pracy w celu jej reprodukcji do wystawy pokonkursowej.

Nagrody:
I MIEJSCE – hulajnoga elektryczna
II MIEJSCE – deskorolka z autorską ilustracją
III MIEJSCE – pakiet materiałów plastycznych
TRZY WYRÓŻNIENIA – miękka forma do siedzenia Sit-Sit.
Każdy z laureatów otrzyma dodatkowo półroczną prenumeratę magazynu „Świerszczyk”.

 

Dokumenty konkursowe (regulamin, karta zgłoszenia, zgoda RODO, zgoda na publikację wizerunku) do pobrania ze strony konkursu.

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 27 maja

Nagrody: rzeczowe

Przedział wiekowy: 6-9 lat

Region: bez ograniczeń

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny