Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Lubię Polskę – konkurs dla dzieci i młodzieży na film/plakat/zdjęcie

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza młodych, kreatywnych ludzi z całej Polski do udziału w konkursie, w którym pokażą te mniej i bardziej znane - a może jeszcze nieodkryte – polskie innowacyjne rozwiązania, odkrycia naukowe, najciekawsze fakty z naszej historii, malarstwa lub muzyki, najpiękniejsze miejsca i wszystko inne, z czego są dumni. Najlepsze prace konkursowe będą promować Polskę podczas przyszłorocznego ogólnoświatowego 16. Forum Zarządzania Internetem (IGF 2021), którego Polska będzie gospodarzem.

Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy prace. Mogą być z tej samej lub ze wszystkich trzech kategorii (np. trzy plakaty lub jeden plakat, film i zdjęcie).

Zostawiamy Wam pełną dowolność. Tworząc pracę konkursową (lub prace konkursowe) możecie użyć dowolnego środka wyrazu: malarstwa, rysunku, grafiki komputerowej, fotografii, filmu, etiudy filmowej… Wierzymy w Wasz talent i kreatywność.

Pamiętajcie! Jeżeli nie ukończyliście 13 lat - Waszą pracę może zgłosić jedynie Wasz przedstawiciel ustawowy, czyli np. rodzic.

Jeżeli macie od 13 do 17 lat - sami możecie zgłosić swoją pracę. Musicie jednak pamiętać o dołączeniu oświadczenia podpisanego przez Waszego przedstawiciela ustawowego, czyli np. rodzica.Nagrody i przebieg konkursu

Nagrody

Jak już wiecie – mamy trzy kategorie prac i dwie grupy wiekowe. Nagrody pieniężne przyznamy za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej z nich. A to oznacza, że łącznie nagrodzimy aż 18 osób!

UWAGA! Jury Konkursu może przyznać 16 dodatkowych wyróżnień! Nagroda za wyróżnienie to 500 PLN.


Wszystkie nagrodzone osoby o ich zwycięstwie poinformujemy mailem. Wyślemy go - w ciągu tygodnia od daty wyłonienia laureatów - na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres poczty elektronicznej.

Jest o co walczyć. Do dzieła!
Przebieg konkursu

Na prace czekamy od 1 czerwca do 30 września 2020 roku.
Informację o nagrodzonych opublikujemy najpóźniej 26 października 2020 roku.
Prace konkursowe mogą być zgłaszane w następujących kategoriach:
Praca graficzna: technika dowolna, format B1 pion, plik pdf w jakości do druku (300 dpi) CMYK.

Film: w języku angielskim lub w języku polskim z angielskimi napisami do 30 sekund w jakości Full HD, 1920 x 1080 px. Format MP4. Wykorzystanie słowa mówionego w filmie nie jest obowiązkowe. Technika dowolna.

Fotografia kolorowa lub czarno-biała - format jpg, nie może przekraczać 1920x1080 pikseli, na zdjęciu nie może znajdować się żaden identyfikator. Dopuszczalny jest podpis wskazujący na miejsce,  obszar Polski, który jest uwidoczniony na zdjęciu. W takim przypadku podpis powinien być wykonany w 2 językach: polskim i angielskim. Plik zdjęcia nie może przekraczać 2MB.

Prace konkursowe mogą być zgłaszane w następujących grupach wiekowych:
1) Grupa wiekowa A: 12 do 17 lat
2) Grupa wiekowa B: 18 do 24 lat

Rejestracja i termin składania prac konkursowych rozpoczyna się dnia 1 czerwca 2020 roku i
kończą się dnia 30 września 2020 roku. Zarejestrować oraz złożyć pracę konkursową można jedynie za pośrednictwem cyfrowego formularza na stronie internetowej Konkursu.

 

 

do pobrania ze strony Organizatora konkursu:

Regulamin

Oświadczenie przedstawiciela ustawowego

 

 

slajder_MC.jpg

 

 


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 30.09.2020

Nagrody: finansowe

Przedział wiekowy: 12-24 lat

Region: Ogólnopolski

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny, grupowy