Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Międzynarodowy konkurs plastyczno-fotograficzny Ars Astronomica X edycja

Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD w Częstochowie oraz Astronomia Nova  ogłaszają  Międzynarodowy konkurs "Ars Astronomica" jego X edycję.

Jest to konkurs dla uczniów i młodzieży szkół podstawowych, liceów, techników. Na konkurs można nadsyłać prace plastyczne, fotograficzne związane z astronomią.  Max. rozmiar prac plastycznych musi zmieścić się w sześcianie o boku 70 cm. Fotografie w rozmiarach: 30x30, 30x40, 30x45 cm. Prace muszą być trwale odpisane: imieniem, nazwiskiem, klasą( np. kl. Va), nazwą szkoły z adresem pocztowym w tym poczty elektronicznej.

Nadesłane prace przechodzą na własność Planetarium WNŚPiT UJD i mogą być prezentowane w dowolnym miejscu i czasie. Organizatorzy nie zwracają kosztów  przesyłki.
Dane osobowe będą przetwarzane tylko na potrzeby konkursu i wystawy pokonkursowej.
Administratorem danych osobowych jest Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Waszyngtona 4/18, 42-200 Częstochowa

Konkurs jest objęty honorowym patronatem przez: JM Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Annę Wypych-Gawrońską.

Współorganizatorami konkursu są: Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. "Zdobywców Przestworzy" w Częstochowie ul. Księżycowa 6, 42-202 Częstochowa oraz Stowarzyszenie Astronomia Nova, Kraków.

Koordynatorem konkursu jest mgr inż. Marek Nowak (Astronomia Nova, Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD) Tel 533 946 576, m.nowak@ujd.edu.pl

Termin nadsyłania prac konkursowych do dnia 23 Października 2020 r. do godz. 15:00 na adres:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. "Zdobywców Przestworzy" w Częstochowie
ul. Księżycowa 6
42-211 Częstochowa

z dopiskiem  konkurs "Ars Astronomica". Rozstrzygnięcie konkursu do końca listopada br.

W skład komisji konkursowej wejdą organizatorzy, którzy mają prawo zaprosić do komisji artystę(ów) plastyka(ów) dla pełniejszej oceny nadesłanych prac. Organizatorzy mają prawo dokonać podziału na grupy wiekowe autorów i przyznanie nagród i wyróżnień dla poszczególnych grup osobno.
Rozdanie nagród do 31 stycznia 2021r. Dokładny termin i miejsce  rozdania nagród zostanie przekazane do szkół laureatów.

Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. "Zdobywców Przestworzy" w Częstochowie ul. Księżycowa 6, 42-202 Częstochowa.

 

do pobrania:

Ars Astronomica-regulamin

 

_ArsAstronomica

 

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: do 30/11/2020

Nagrody: Rzeczowe

Przedział wiekowy: 7-19 lat

Region: Międzynarodowy

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny