Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

„O czym rozmawiają Sobiescy?” instagramowy konkurs dla młodzieży

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, warunkiem udziału jest ukończenie 13 roku życia. Chętni mogą wziąc udział w konkursie w pojedynkę lub wraz z kolegami i koleżankami ze szkoły, dobierając się w kilkuosobowe grupy.

Zadaniem  konkursowym  jest  wykonanie w dowolnej  technice pracy graficznej, ilustrującej rozmowę królewskiej rodziny  Sobieskich na wybrany  temat. Wykorzystując portret króla Jana  III w otoczeniu  rodziny (obraz do pobrania ze strony Organizatora) i sięgając do informacji dostępnych na stronie internetowej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – Pasaż Wiedzy, należy ułożyć opowieść graficzną pt. „O czym rozmawiają Sobiescy?”. Do obrazu można dołączyć dodatkowe  elementy: tekst, komiksowe dymki, podpisy, rysunki itp.

Jak zgłosić prace do konkursu?

Przedstawiciel grupy powinien zamieścić pracę konkursową jako post na swoim koncie na portalu Instagram w terminie trwania konkursu. W treści posta należy wpisać hashtagi: #OCzymRozmawiajaSobiescy i #PalacwWilanowie oraz oznaczyć na zdjęciu profil Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (https://www.instagram.com/wilanowpalac/).

Aby Organizatorzy konkursu mogli ocenić pracę, uczestnik konkursu musi mieć publiczny profil na instagramie (widoczność profilu można zmienić w ustawieniach konta).Czas trwania konkursu

Od 21 września do 27 października 2020 r.


Kryteria oceny prac:
-    Spójność opowieści,
-    błyskotliwość, dowcip,
-    estetykę,
-    pomysłowe nawiązania do autentycznych losów Sobieskich (umiejętność korzystania z dostępnych źródeł, np. Pasażu Wiedzy, poprawność historyczną lub umiejętność przekonującego ukazania historii alternatywnej),
-    przestrzeganie zasad poprawnej pisowni.

 

Sobiescy

 

do pobrania ze strony organizatora:

Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: do 5 listopada

Nagrody: książki, voucher na lekcje muzealną

Przedział wiekowy: od 13 roku życia

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny, grupowy