Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Ogólnopolski konkurs plastyczno-graficzny dla dzieci i młodzieży „Sztuka reklamowania”

Muzeum Śląska Opolskiego we współpracy z Cementownią Odra zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastycznym.

Jeżeli lubisz rysować i projektować, może chciałbyś w przyszłości zostać rysownikiem, grafikiem, designerem to news dla Ciebie. Pod hasłem Sztuka reklamowania rusza konkurs, do udziału którego wraz z naszym Partnerem Cementownią Odra SA zachęcamy. Twoim zadaniem będzie zaprojektowanie grafiki na worek cementu, na podstawie którego powstanie unikalna - limitowana edycja opakowań na produkowany w Opolu cement.

ZADANIE:
- wykonać 1 projekt grafiki opakowania (siatka opakowania z wymiarami w załączeniu) z elementami tekstowymi, graficznymi, które np. podkreślą ważną cechę produktu. Mogą to być: logo, hasło reklamowe, nazwa produktu, cechy szczególnie wyróżnione.

TECHNIKA:
- projekty grafiki opakowania mogą być zrealizowane techniką komputerową lub techniką tradycyjną (farby, ołówek, techniki mieszane, collage, inne). Projekt zrealizowany techniką tradycyjną musi zostać zreprodukowany (zdigitalizowany), zapisany w postaci cyfrowej i w tej formie nadesłany na Konkurs.

Maksymalny wymiar pracy (obszar projektowy): format A3 (297mm x 420mm).

TERMIN nadsyłania prac:
- prace należy nadsyłać drogą elektroniczną do 26.05.2023 do godz. 24:00, na adres promocja@muzeum.opole.pl tytułem: "Konkurs plastyczno-graficzny".

Projekt grafiki opakowania  należy zgłosić wyłącznie w postaci cyfrowej.

Projekty grafiki opakowania należy zgłosić do oceny jury konkursowego w postaci plików zapisanych w formacie JPG (JPEG) lub PNG, w rozdzielczości 300 dpi, tak aby rozmiar nadesłanych plików nie przekraczał łącznie 20 MB. W przypadku, gdy oryginalne pliki przekraczają 20 MB, dla potrzeb zgłoszenia projekty powinny zostać zmniejszone do łącznej wielkości 20 MB, bez zmniejszenia rozdzielczości pliku (300 dpi).

UWAGA!: oryginalne projekty o większej wadze powinny zostać zachowane przez uczestnika do czasu rozstrzygnięcia konkursu, tak aby osoby nagrodzone mogły przekazać oryginalne pliki do organizatora konkursu, co będzie podstawą do wydania nagrody.

Laureatów konkursu "Sztuka reklamowania" wyłoni jury powołane przez Organizatora.

Posiedzenie jury konkursowego w terminie do 10.06.2023 r.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone nas stronie i social mediach Organizatora do 12.06.2023 r.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 16.06.2023 r. w siedzibie Organizatora.

 

Strona konkursu, z regulaminem oraz materiałami do pobrania

 

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Nagrody: bony podarunkowe

Przedział wiekowy: uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny