Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zatrzymaj lato misiową łapką”

Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia - święta ulubionej przez dzieci maskotki. W tegorocznej edycji sympatyczny, pluszowy Misiu Pysiu zachęca dzieci do poznawania kwiatów, roślin i wspólnego tworzenia misiowej księgi kwiatów.

Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.
Uczestnikami konkursu mogą być dzieci przedszkolne (5-6 lat) oraz uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Praca musi być dziełem zespołowym – wykonują ją 2-3osobowe zespoły/

Tematyka prac: prace plastyczne muszą przedstawiać kwiaty, rośliny miododajne. W pracy musi się pojawić postać pluszowego misia, powinno też mieć doklejone elementy (płatki, kwiaty, liście), całość powinna przypominać stronę z zielnika, atlasu. Gotowe prace należy zabezpieczyć folią aby ochronić delikatne, doklejane elementy roślinne.
Technika wykonania prac: malarstwo, rysunek, collage
Format prac: dowolny

Przesłanie prac do 15 listopada 2021 roku na adres:

Pałac Młodzieży
ul. Jagiellońska 27
85-097 Bydgoszcz

 

 

Regulamin konkursu:
1.W konkursie mogą brać udział dzieci z przedszkolnych grup 5-latków i 6-latków oraz uczniowie klas I, II, III szkół podstawowych.
2.Prace plastyczne muszą przedstawiać kwiaty, rośliny miododajne wykonane dowolnymi kredkami lub farbami i obowiązkowo zawierać doklejone naturalne elementy – płatki, kwiaty, liście itp.; Dzieło przypominać ma jedną stronę atlasu roślin, zielnika. Koniecznie musi się w nim pojawić postać pluszowego misia.
3.Przed przystąpieniem do realizacji projektu grupa musi zapoznać się z zamieszczonym poniżej listem Misia Pysia. Praca musi być dziełem zespołowym – wykonują ją 2-3osobowe zespoły!!!! Należy zwrócić uwagę na zgodność projektu z tematem !
4.Gotowe prace należy zabezpieczyć folią aby ochronić delikatne, doklejane elementy roślinne. Nie zwijamy prac!
5.Format prac – dowolny.
6.Termin nadsyłania prac upływa w dniu 15.11.2021.
7.Prace należy dostarczyć do sekretariatu Pałacu Młodzieży lub przesłać na adres: Pałac Młodzieży ul. Jagiellońska 27 85-097 Bydgoszcz
8.Prace zostaną ocenione przez jury złożone z artystów – plastyków pracujących z dziećmi oraz botaników i florystów.
9.Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Koncertu- Gali w dniu 25.11.2021 o godz.10.30 w Pałacu Młodzieży. Podczas tego spotkania /z zachowaniem reżimu sanitarnego/ laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia.
10.Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Pałacu Młodzieży.
11.Niezamówionych prac organizator nie zwraca.
12.Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować pod adres mailowy mispysiu@wp.pl

List Misia Pysia:
Cześć Dzieciaki!!!
Czy lubicie przyglądać się pięknym kwiatom i roślinom w ogrodzie albo w parku? Są takie kolorowe !!! Mają śliczne płatki i liście o niezwykłych kształtach, niektóre pięknie pachną…. Bardzo lubię przy nich odpoczywać w moim ogrodzie, kiedy ciepłe promyki słońca łaskoczą moje futerko. Latem codziennie sprawdzam które kwiaty otworzyły swoje płatki a które mają nowe, małe pączki. Obserwuję przylatujące do nich pszczoły i inne owady – dla nich to miejsce pełne pysznego nektaru i pyłku. A Wy na pewno pamiętacie, że pszczoły robią zdrowy miód który bardzo lubię….. Dlatego wiem, że kwiaty są nie tylko piękne, ale bardzo ważne w każdym ogrodzie. Wiem że trzeba o nie dbać – podlewać, przesadzać……. Próbowałem nauczyć się nazw kwiatów rosnących w moim ogródku i najbardziej zapamiętałem „słonecznik”! Ten bardzo wysoki kwiat stale obraca się żeby patrzeć prosto na słońce! Jest chyba moim ulubionym kwiatem….. chociaż inne – różnokolorowe też lubię.
Chciałbym moją łapką zatrzymać lato; zatrzymać kwiaty żeby cały czas było kolorowo i słonecznie… I myślę, że z Waszą pomocą może się to udać. Oglądałem piękne książki z rysunkami kwiatów i roślin; „zielniki” i „atlasy” – w których opisane są dokładnie nazwy i wygląd ziół, kwiatów i innych roślin. Spróbujmy razem stworzyć taką wielką misiową księgę kwiatów. Na spacerach razem z Waszymi misiami, podczas wakacji na pewno widzieliście śliczne kwiaty. Wybierzcie te które podobały Wam się najbardziej – narysujcie, namalujcie i koniecznie dodajcie prawdziwe roślinne elementy -przyklejcie zasuszone płatki, listki, trawy lub gałązki roślin. Dodajcie nazwę Waszej rośliny. Pamiętajcie aby w tej pracy koniecznie uczestniczył Wasz pluszowy miś – on też musi pojawić się na obrazku. Waszymi rączkami i misiowymi łapkami spróbujemy zatrzymać lato i przypomnieć wszystkim jak piękne i ważne są kwiaty i rośliny.
Już wypatruję Wasz prac – czyli kartek do naszej „księgi kwiatów”. Ściskam łapki żeby pięknie Wam się to kwiatowe zadanie udało! Wasz Misiu Pysiu! :)


 

 

do pobrania ze strony Organizatora konkursu:

regulamin, karta zgłoszenia, list Misia Pysia

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 25.11.2021

Nagrody: rzeczowe

Przedział wiekowy: przedszkolaki z grup 5-6latków, klasy 1-3

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: przez placówki

Typ: grupowy