Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Po co słoń trąbę ma? Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci

PO CO SŁOŃ TRĄBE MA? to hasło tego rocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem jest dobrze nam znana i okazała sylwetka słonia. Nie ma chyba dziecka, które nigdy nie spotkało się ze Słoniem Trąbalskim czy Dumbo, albo osoby, która nie słyszała powiedzenia  jak słoń w składzie porcelany czy słoń komuś nadepnął na ucho, a piosenkę cztery słonie, zielone słonie… to chyba każdy już kojarzy. Jednym słowem wszystko co słoniowate, ma sprawić, że uczestnicy mogą podejść do tematu nie tylko w sposób tradycyjny, ale również w mniej konwencjonalny i oderwany od tradycyjnego zoologicznego wizerunku znanego nam przyjaciela.


Jak co roku konkurs ma za zadanie promować twórczą aktywność młodych artystów, rozwijać ich wyobraźnię i pomysłowość. Dzieci jak nikt inny posiadają niezwykłą zdolność patrzenia na życie bez powielanych barier stereotypowych czy ograniczeń. Szaloną kreatywnością, wykraczającą ponad schematy, standardowe znaczenia i podręcznikowe definicje. Dla nich świat wygląda absolutnie niezwyczajnie, tak jak wąż boa trawiący właśnie słonia z lektury Mały Książę, podczas gdy dorośli nadal widzą w nim tylko zwykły kapelusz. Dziecięce umysły wykraczają daleko ponad wiedzę i utarte umiejętności, a   sięgają do przestrzeni, która tworzy rzeczy piękne i zupełnie nieprzewidywalne. Ta przestrzeń zwana wyobraźnią pozwala słoniom naprawdę latać i to nie tylko w bajkach!


Organizatorem konkursu jest CK Agora we Wrocławiu.
Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat, a także młodzież z niepełnosprawnościami do 18 roku życia.
Prace zgłoszone na konkurs będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych:
Dzieci w wieku 6-8 lat
Dzieci w wieku 9-11 lat

Dzieci w wieku 12-15 lat

Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami do 18 lat


Technika wykonania prac jest dowolna.
Prace z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki wykonywane w dowolnych technikach malarskich i rysunkowych: Pastel, tusze, akwarela, tempera, gwasz, olej, batik, collage, techniki własne.
Format prac płaskich nie może przekraczać 50 x 70cm.
Prace przestrzenne z zakresu rzeźby i płaskorzeźby (glina, masa solna i papierowa). Formy z recyklingu, kolorowych papierów, tkanin. Prace przestrzenne minimalna szerokość i wysokość 20 cm.


Nabór prac od 29 października 2021 do 24 lutego 2022 roku.
Autorem pracy może być tylko jedna osoba. Z jednej placówki można zgłosić maksymalnie 10 prac z każdej kategorii wiekowej.


Prace wraz z wypełnionymi załącznikami (do pobrania wraz z regulaminem konkursu) należy dostarczyć do Organizatora do 24 lutego 2022 roku.


Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a
51
111 Wrocław


Kontakt w sprawie konkursu: karolina.sikora@ckagora.pl


do pobrania ze strony Organizatora konkursu:


regulamin + karta zgłoszenia + zgody


Po co słoń trąbę ma


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: 6-15 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: przez placówki

Typ: indywidualny