Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

„ReKREACJE” – konkurs na animację, gif, collage

Animacje, gify, collage – na te prace czekają organizatorzy konkursu Rekreacje, który ma promować ponowne wykorzystanie cyfrowych zasobów pozyskanych podczas digitalizacji. Regionalna Pracownia Digitalizacji zachęca dzieci i młodzież do kreatywnej zabawy, wykorzystującej zabytki ze strony cyfrowewm.pl.


Konkurs jest jednoetapowy, rozpoczyna się w dniu 1 września. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa w dniu 15 października 2022 r.

Tematem konkursu jest przygotowanie animacji, gifa lub collagu, wykorzystującego cyfrowe zasoby Regionalnej Pracowni Digitalizacji, a uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych od 12 roku życia.

Każdy Uczestnik może zgłosić do 3 prac konkursowych, które mają mieć postać animacji, gifu lub collagu zdjęć. Preferowanymi rozszerzeniami plików są mp4, ewentualnie GIF; w przypadku collagu to JPG lub PNG (minimalna wielkość pliku to 2 MB). Prace mogą być wykonane dowolną techniką animacji w wybranym graficznym programie komputerowym, ale muszą bazować na cyfrowych zasobach Regionalnej Pracowni Digitalizacji, dostępnych na stronie cyfrowewm.pl.

- Na stronie dostępnych jest ponad 800 zdigitalizowanych zabytków z naszego województwa, od najmniejszych przedmiotów codziennego użytku po zabytki architektoniczne, które mogą być doskonałą inspiracją do tworzenia prac – dodają organizatorzy. – Ponadto uczestnicy mają do dyspozycji wiele innych zabytków z Polski i ze świata, dostępnych w domenie publicznej, które mogą miksować z pracami z RPD.

Jury przyzna nagrody rzeczowe w postaci kart upominkowych do sklepów ze sprzętem RTV/AGD. Za pierwsze miejsce będzie nagroda o wysokości 1000 zł, za drugie – 750 zł, a za trzecie – 500 zł. Jury może przyznać również wyróżnienia.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 18 października 2022 roku, a lista nagrodzonych i wyróżnionych osób zostanie opublikowana na stronie internetowej – www.cyfrowewm.pl.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są pod linkiem: http://public.swiatowid.elblag.pl/RPD/Konkurs_ReKREACJE/

Konkurs odbywa się w ramach projektu pn. „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych i dofinansowanego ze środków Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

do pobrania ze strony Organizatora konkursu:

Regulamin Konkursu_ReKREACJE.pdf

FormularzZgłoszeniowy_Konkursu_ ReKREACJE.pdf

 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 18.10.2022

Nagrody: Jury przyzna nagrody rzeczowe w postaci kart upominkowych do sklepów ze sprzętem RTV/AGD. Podział nagród będzie wyglądał następująco: I miejsce – 1000 zł II miejsce – 750 zł III miejsce – 500 zł Jury może przyznać również wyróżnienia.

Przedział wiekowy: od 12 roku życia

Region: ogólnopolski

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny