Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Rodzinny konkurs literacko-plastyczny „Dobro wraca”

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o życiu Ireny Gut-Opdyke – z zaszczytnego grona ok. 7 tys. Polaków odznaczonych tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata – która z narażeniem życia ratowała Żydów przed zagładą w trakcie II wojny światowej. Konkurs ma na celu także przybliżenie mieszkańcom Piekar Śląskich sylwetki, doświadczeń i wyborów życiowych jednej z przedwojennych mieszkanek ich "małej ojczyzny".

Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych osób. Pracę konkursową można wykonać samodzielnie lub zespołowo w gronie rodziny lub przyjaciół. Nie obowiązują kategorie wiekowe. Każdy uczestnik (rodzina, grupa, osoba indywidualna) może złożyć w konkursie tylko jedną pracę.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu projektu bajki w konwencji teatrzyku kamishibai, z motywem przewodnim szeroko pojmowanego czynienia dobra w stosunku do drugiego człowieka, inspirowanej życiem Ireny Gut-Opdyke.

Termin składania prac na konkurs upływa 31 sierpnia 2022. Pracę należy złożyć w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 7 września 2022 na stronie internetowej biblioteki i w mediach społecznościowych.


adres Organizatora:


Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich
ul. Kalwaryjska 62 D
41-940 Piekary Śląskie

 

do pobrania ze strony Organizatora:

Regulamin konkursu Dobro wraca


Karta zgłoszenia i oswiadczenia


 

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: do 7 września

Nagrody: tak

Przedział wiekowy: konkurs rodzinny - bez ograniczeń

Region: bez ograniczeń

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: grupowy