Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

SAFEonLINE – Konkurs plastyczny na plakat poświęcony cyberbezpieczeństwu

Czy jesteś uczniem szkoły średniej, interesujesz się sztuką i technologią i masz 14 lat lub więcej? Jeśli masz dosyć oglądania tych samych oklepanych obrazków z facetami w bluzach z kapturem i zielonymi zerami i jedynkami, to nasz konkurs jest dla Ciebie. Twoja kreatywność i nieszablonowość mogą dopomóc zmienić sposób, w jaki przedstawiane jest cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo w sieci.

Rejestr domen .eu EURid już po raz drugi organizuje międzynarodowy konkurs i poszukuje oryginalnych ilustracji na temat cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa w sieci. Zwycięzcy będą mogli wystawić swoje prace w centrum Pragi i w dwóch innych europejskich miastach, jak również wygrać nagrody o łącznej wartości do 200 EUR. Zwycięzca otrzyma także możliwość opracowania artystycznego klipu dla mediów społecznościowych, który będzie wykonany przy współpracy z profesjonalnym belgijskim producentem materiałów audiowizualnych.

Zgłoszone prace muszą przedstawiać pewien aspekt cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa w sieci. Temat może zostać poruszony z różnych perspektyw, takich jak cyberprzestępczość, coraz większe zaufanie w sieci, prywatność w Internecie, cyberprzemoc, przyszłość cyberbezpieczeństwa, phishing, bezpieczeństwo techniczne, weryfikacja informacji, kradzież tożsamości i inne.

Prace będą oceniane przez międzynarodowe Jury złożone z ekspertów w dziedzinie projektowania graficznego.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają uczniów z czeskich, słowackich, polskich, węgierskich, bułgarskich i rumuńskich szkół średnich, które ukończyły co najmniej czternaście lat.

Zadanie konkursowe: przygotowanie plakatu na temat cyberbezpieczeństwa
Praca powinna:
-mieć tylko jednego autora;
-być zgodna z Tematem;
-być w następującym formacie elektronicznym: JPG, długość dłuższego boku plakatu 2500-3000  px,  rozdzielczość  300  dpi,  maksymalny  rozmiar  pliku  15  MB,  orientacja pionowa;
-mieć nazwę pliku zgodną z następującymi wymaganiami: jedyne dopuszczalne znaki to A-Z, a-z, 0-9 oraz znak podkreślenia, bez spacji i znaków diakrytycznych.

Praca musi być wykonana samodzielnie, z poszanowaniem praw własności intelektualnej (nie może być kopią w całości lub w części innej pracy).
Uczestnik niepełnoletni musi dostarczyć też zgodę rodzica.

Terminarz konkursu:

Ogłoszenie („Rozpoczęcie konkursu”):  08.03.2021
Termin zgłaszania prac („Data końcowa”): 17.06.2021 do godz. 23:59 CET*
Ocena Jury:   21.06.2021 – 02.07.2021
Powiadomienie zwycięskich Artystów :    07.2021
Wystawienie prac: jesieni 2021

Zgłoszenia prac: przez formularz dostępny na stronie konkursu.

 

do pobrania ze strony Organizatora:

regulamin konkursu

zgoda rodzica

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: lipiec 2021

Nagrody: bony upominkowe, abonament na internetowy kurs plastyczny

Przedział wiekowy: 14-20 lat

Region: międzynarodowy

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny