Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

„Świąteczne zda(e)rzenie” – konkurs literacki!

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w świątecznym konkursie literackim. Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych, w przypadku uczestników niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Zadanie konkursowe: napisać opowiadanie na temat Świąt Bożego Narodzenia z wykorzystaniem pełnego zestawu następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie:

Tego jeszcze nie grali, pomyślał wigilijny karp…;
a niechże Cię;

rusz się gamoniu
;
nietęgie miny;
nie tędy droga co wszyscy mówią
;
przypadłość kłamczuszka;
zimny jak sopel na choince;
pigmejski wojownik;
książki schowały się pod choinkę;
wiewiór zaatakował.


 

Informacja od organizatora:

Przedświątecznym, bibliotecznym zwyczajem dąbrowskiej książnicy stał się konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”!  Z całą pewnością nadeszła już odpowiednia pora, aby go ogłosić.

Jak zwykle staraliśmy się by zestaw słów, który ma Wam posłużyć za kanwę świątecznego opowiadania, był odkrywczy, interesujący a przy tym niezupełnie oczywisty. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, trafimy pod tym względem w gusta naszych szanownych literatów i literatek :)

Celem konkursu jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia o objętości minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty  zawierające  pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie:

Tego jeszcze nie grali, pomyślał wigilijny karp…; a niechże Cię; rusz się gamoniu; nietęgie miny; nie tędy droga co wszyscy mówią; przypadłość kłamczuszka;  zimny jak sopel na choince; pigmejski wojownik; książki schowały się pod choinkę; wiewiór zaatakował.

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: marzena.lykowska@biblioteka-dg.pl, pocztą tradycyjną (z dopiskiem: konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz ze stosownym załącznikiem), najpóźniej do 22.12.2019 r.

Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość. Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku, zasypiecie nas setkami niesamowitych opowiadań!

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy 13.01.2020 r. na naszej stronie internetowej: www.biblioteka-dg.pl

(W przypadku nadesłania dużej ilości tekstów, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu)

 

do pobrania ze strony organizatora:

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

 
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 13 stycznia

Nagrody: nagrody, dyplomy

Przedział wiekowy: bez ograniczeń wiekowych

Region: bez ograniczeń

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne

Typ: indywidualny