Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza młodzież klas VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Jest to sposób na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu.

Zadaniem każdego z uczestników będzie przygotowanie jednego wybranego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück. Na stronie konkursu znajduje się lista proponowanych materiałów do wykorzystania.

Wypełnioną kartę zgłoszenia do eliminacji wojewódzkich należy wysłać pocztą elektroniczną do 6 lutego 2020 r. na adresy e-mail koordynatorów eliminacji wojewódzkich z Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN.

Eliminacje odbędą się w dniach 16-20 marca 2020 r. w miejscu i dniu ustalonym przez koordynatorów eliminacji wojewódzkich. Gala finałowa – 2 kwietnia 2020 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: od 14 roku życia

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny