Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Warszawski konkurs plastyczny „JESIEŃ – Obraz Mojej Warszawy”

Do udziału w konkursie Organizatorzy zapraszają uczniów i uczennice warszawskich szkół oraz uczestników zajęć w domach kultury, klubach i placówkach edukacji pozaszkolnej znajdujących się na terenie m.st. Warszawy oraz dzieci i młodzież posiadające status mieszkańca Warszawy. Wszystkich tych, którzy tworzą i chcą swoją twórczość nam pokazać. Wiek uczestnika nie może przekraczać 19 lat.

TEMAT
W tym roku zachęcamy Was do spojrzenia na Warszawę z innej perspektywy, w której obserwator jest ponad rysowanym obiektem, czyli z perspektywy z lotu ptaka. Perspektywa często stosowana w fotografii od Nadara i Jamesa Wallace’a Blacka, którzy pokazywali Paryż i Boston. W Polsce artystami posługującymi się tą perspektywą byli Nikifor i Edward Dwurnik. Popatrz na Warszawę, na dachy kamienic, bloków, parki, mosty, ulice, place. Pokaż strukturę miasta z siatką ulic i rozmieszczeniem budynków. A co, jeśli spojrzysz na miasto tak, jak widzi je orzeł i dzika gęś? Powodzenia!

TECHNIKA i FORMAT PRAC:
Techniki plastyczne: rysunek, malarstwo, grafika;
Format nie może przekroczyć wymiarów 50 cm x 70 cm;
TERMINY
Termin przyjmowania prac upływa 9 listopada 2023 r. (o dotrzymaniu terminu decyduje data wpływu). Wyniki konkursu 27 listopada, wernisaż konkursu i wręczenie nagród 7 grudnia.

Prace należy dostarczyć do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej,
ul. Jezuicka 4, od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30.
Po kontakcie z organizatorem istnieje możliwość umówienia innego terminu dostarczenia prac

Na odwrocie każdej pracy należy przykleić czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia pracy. Zgłoszenie zbiorowe ze szkoły/placówki powinno zawierać dodatkową listę z nazwiskami i liczbą złożonych prac.

 

 


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 27 listopada

Nagrody: nagrody i wyróżnienia

Przedział wiekowy: 7-19 lat

Region: miasto Warszawa

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: przez placówki

Typ: indywidualny