Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

Wojewódzki konkurs literacki dla dzieci i młodzieży „Na tropie Rudego”

Klub Kultury Przegorzały - filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat z woj. małopolskiego do udziału w konkursie literackim. Prace bedą oceniane w dwóch grupach wiekowych: klasa IV-VI (10-13 lat) oraz klasa VII-VIII (14-15 lat)


Szczegóły konkursu:
Przychodzi zazwyczaj o dowolnej porze dnia, stukając w okienną szybę. Znika równie niespodziewanie jak się pojawia. Wiadomo o nim niewiele. Nikt nie wie, gdzie mieszka, jak naprawdę ma na imię i dokąd się udaje, gdy znika z pola widzenia. Domyślacie się o kim mowa? Rudy to zielonooki, przegorzalski kot o gęstym i pięknym futrze. Na ogół bywa kapryśny i nie przepada za dziećmi. Jak na prawdziwego kota przystało chadza swoimi ścieżkami, które pozostają nieznane i nieprzetarte. Czasem odwiedza nasz Klub codziennie, innym razem nie zagląda do nas przez długie tygodnie.

Gdzie znika Rudy? Czy jest szpiegiem ukradkiem zbiegającym na zwiady z pobliskiego zamkowego wzgórza? Może należy do rabusiów lub miejscowej czarownicy? Dlaczego nie lubi dzieci? Czy to możliwe, że przybył z odległej przeszłości?

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc rozwiązać zagadkę od dawna spędzającą  nam sen z powiek, zachęcamy do podążenia tropem Rudego!Warunki techniczne:
- udział w konkursie polega na napisaniu opowiadania, którego motywem przewodnim będą przygody lub losy kota o imieniu „Rudy”
- do 12 tys znaków ze spacjami
- na konkurs można zgłaszać wyłącznie opowiadania napisane samodzielnie i indywidualnie; dotychczas nie przedstawiane. Nie będą oceniane prace zbiorowe.
- zgłoszenia dokonuje rodzic/opiekun dziecka lub instytucja
- zgłoszenie wyłącznie w formie elektronicznej, plik z opowiadaniem zapisany w formacie .doc, .docx lub pdf Szczegółowe wytyczne dot. wysyłania prac w regulaminie konkursu

- termin zgłaszania prac na konkurs upływa 5 czerwca 2020 roku o godz. 12.00

do pobrania ze strony Organizatora:

Regulamin:  https://przegorzaly.dworek.eu//konkurs-literacki-na-tropie-rudego  Formularz zgłoszeniowy:   https://przegorzaly.dworek.eu/zapisy/3

Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

Termin zgłoszeń:

Nagrody: nagrody za miejsca I, II i III

Przedział wiekowy: 10-15 lat

Region: woj. małopolskie

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny