Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni – MARZENIA”


Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni – Marzenia".Tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu dedykujemy tym wszystkim, którzy chcieliby opowiedzieć nam o swoich refleksjach i spostrzeżeniach minionego czasu 2020 r. To wyjątkowe spotkanie plastyczne. Nikt z nas nie przeżył podobnego okresu izolacji i nie spodziewał się niewidzialnego „gościa”, który uwięzi w domach tęsknoty i marzenia przedszkolaków, uczniów, rodziców i dziadków.


Z pewnością jesień również przyniesie niespodzianki. Pewnie tegoroczny październik będzie tradycyjnie malował lasy i parki czerwienią, ugrem i żółcią, a listopadowe pola i łąki okryje srebrzystym woalem przymrozków. Ale czy babie lato poniesie Wasze marzenia w bezpieczne, znane i radosne okolice pełne znajomych miejsc? Nasz umysł zna nieograniczone możliwości tworzenia. Skorzystajcie z języka sztuki i powiedzcie o tym, co podpowiada Wam wyobraźnia. Dokumentujcie Wasze pomysły i marzenia. Użyjcie pędzla, ołówka albo aparatu fotograficznego. Malujcie, rysujcie i twórzcie komiksy albo fotograficzne kolaże, a potem wyślijcie je do Rzeszowskiego Domu Kultury. Tegoroczna czasza kolorowego parasola jest duża i pomieści wiele wspaniałych opowieści plastycznych. Mamy nadzieję, iż tegoroczne potyczki plastyczne będą niezwykle ciekawe.
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15lat. Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:
Prace plastyczne  •  5 – 6 lat;

  •  7 – 10 lat; (klasa I – III SP)

  • 11 – 13 lat; (klasa IV – VI SP)

  • 14 – 15 lat. (klasa VII – VIII SP)


Fotografia


  • 11 – 15 lat.
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną samodzielnie wykonaną pracę.
Prace można przesłać indywidualnie bądź z placówki kierującej (w tym przypadku liczba prac wynosi maksymalnie 20).


Prace składane na konkurs należy wykonać w dowolnej  technice  (malarstwo,  rysunek,  grafika) na papierze w  maksymalnym  formacie  70  cm  na  50 cm. Prace fotograficzne  powinny być  wykonane  na  papierze o formacie 21 cm na 15 cm.


Termin składania prac konkursowych upływa w dniu 26 października (poniedziałek) 2020 r. (liczy się data wpływu pracy do placówki).
Prace należy składać listownie na adres:

Rzeszowski Domu Kultury filia PRZYBYSZÓWKA,
Dębicka 170, 35 – 503 Rzeszów

Kontakt w sprawie konkursu:


Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka


35 – 503 Rzeszów, ul. Dębicka 170
Tel. 505 056 993, 509 262 569
www.rdk.rzeszow.pl

Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 21.11.2020 r.

Nagrody: Nagrody rzeczowe, Grand Prix - 500 zł,

Przedział wiekowy: 5-15 lat

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny