Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Miniatura Bożonarodzeniowa w Kartkach Świątecznych i Ceramice – Boże Narodzenie za 100 Lat”

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Miniatura Bożonarodzeniowa w Kartkach Świątecznych i Ceramice - Boże Narodzenie za 100 Lat"

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy zaprasza do przygotowania prac dotyczących Bożego Narodzenia za 100 Lat -  składanych kartek świątecznych i/lub kafla (płaskorzeźba) oraz ozdoby choinkowej (forma przestrzenna) z ceramiki.

Jak wyglądałyby kartki świąteczne i ozdoby choinkowe, które przywędrowały do nas z dalekiej przyszłości? Byłyby proste i skromne, czy raczej wykorzystywałyby bogactwo nowatorskich i nowo-czesnych technik? Byłyby kolorowe czy czarno-białe? A może zawierałyby kolory, których jeszcze nie znamy? Czy święta i symbole świąteczne w przyszłości będą takie same,  jak obecnie? Spróbuj przenieść się w przyszłość i zobaczyć, jak tam obchodzone są święta, jaki jest nastrój Bożego Narodzenia w przyszłości. Jako pamiątkę z tej podróży przygotuj kartkę i/lub ozdobę, która pozwoli nam przenieść się do świątecznego czasu… w przyszłość… za 100 lat


Konkurs skierowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, średnich oraz podopiecznych pracowni w placówkach kulturalno-oświatowych, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz dorosłych-amatorów

Warunki konkursu:

DLA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH
- wykonanie kartek bożonarodzeniowych z przyszłości, których wygląd i tematyka odnosić się będą do świąt Bożego Narodzenia obchodzonych za 100 lat
- wielkość kartki złożonej: A6 i A5 (inne nie będą oceniane), tylko kartki składane
- technika dowolna płaska, w tym grafika komputerowa, bez prac wykonanych wyłącznie z kupnych, gotowych elementów, np. zapałek, guzików, plasteliny, itp.
- życzenia świąteczne z przyszłości (nieobowiązkowo) na nieprzytwierdzonych kartkach bez imienia i nazwiska autora
Do każdej kartki z tyłu należy trwale dołączyć wydrukowane drobnym drukiem na komputerze (np. Arial 8 lub 9 pkt.) poniższe informacje:
- imię i nazwisko autora
- wiek autora i klasa
- nazwa, adres, e-mail i telefon placówki
- imię i nazwisko nauczyciela
- dołączenie do prac zbiorczej listy uczestników i ilości prac (nie ma limitu ilości prac dla 1 osoby) z podanym wiekiem i klasą oraz nazwą, adresem pocztowym placówki i nazwiskami nauczycieli (wg punktu powyżej). Mile widziane przesłanie zbiorczej listy uczestników także drogą mailową na adres koordynatora konkursu (miniaturamdk2@gmail.com)
DLA CERAMIKI
- wykonanie prac w formie płaskorzeźby - kafla (kwadrat 20x20 cm) o tematyce bożonarodzeniowej „Boże Narodzenie za 100 lat”
i/lub
- wykonanie prac przestrzennych - ozdób choinkowych, które przybyły z przyszłości, lekkich i ażurowych, by mogły podróżować w czasie, o tematyce „Boże Narodzenie za 100 lat” (wielkość i forma prac przestrzennych dowolna, jednak lekka i ażurowa)
- każda praca musi być wypalona, szkliwienie nieobowiązkowe, ale mile widziane
Każda z prac powinna być opisana indywidualnie według wzoru poniżej:
- imię i nazwisko autora
- klasa i wiek autora
- nazwa, adres, e-mail i telefon placówki
- imię i nazwisko nauczyciela

Dołączenie do prac zbiorczej listy uczestników i ilości prac (nie ma limitu ilości prac dla 1 osoby) z podanym wiekiem i klasą oraz nazwą, adresem pocztowym placówki i nazwiskami nauczycieli (wg punktu powyżej). Mile widziane przesłanie zbiorczej listy uczestników drogą mailową na adres koordynatora konkursu (miniaturamdk2@gmail.com)

W konkursie mogą brać udział także osoby indywidualne.

 

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC (osobiście lub pocztą)
15 listopada 2019
na adres: Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2
ul. St. Leszczyńskiego 42
85-137 Bydgoszcz
z dopiskiem: „Konkurs plastyczny – Miniatura Bożonarodzeniowa”

 

Regulamin konkursu
Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 30 listopada 2019 r

Nagrody: tak

Przedział wiekowy: do 15 roku życia

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół, przedszkoli

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny