Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

XVI Konkurs Filozoficzny dla uczniów województwa zachodniopomorskiego

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele Szkół Podstawowych, zespół organizacyjny XVI Wojewódzkiego Konkursu Filozoficznego serdecznie zaprasza do uczestnictwa w szesnastej edycji konkursu.


XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie oraz Stowarzyszenie „Generator Myśli Humanistycznej” jako organizatorzy pragną popularyzować filozofię wśród uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych województwa zachodniopomorskiego.


Odkrywanie i rozwój zasobów intelektualnych uczniów jest celem nadrzędnym konkursu. Chcemy również wspierać nauczycieli w realizacji edukacji filozoficznej, dlatego też będziemy zachęcać Państwa do uczestniczenia w imprezach przygotowanych przez organizatorów konkursu. Zapraszamy do uczestnictwa między innymi w spotkaniach z filozofią organizowanych w księgarni Fika w Szczecinie oraz w warsztatach filozoficznych, które odbędą się 27 marca 2020. Więcej informacji na temat wydarzeń znajdziecie na stronie www.generhum.pl.


Wszystkich zainteresowanych udziałem w XVI Wojewódzkim Konkursie Filozoficznym zachęcamy do rozwiązania testu ETAPU SZKOLNEGO, a następnie przesłania go wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym w terminie do 29 lutego 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:


XVI Liceum Ogólnokształcące
ul. Dunikowskiego 1
70-123 Szczecin


Warsztaty filozoficzne odbędą się 27 marca 2020 r. w Szczecinie. Półfinał Konkursu, Finał Konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród rzeczowych będą miały miejsce 24 kwietnia 2020 r. w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie.


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.

Konkurs należy do kategorii:


Organizator:

Termin zgłoszeń:

Nagrody: rzeczowe

Przedział wiekowy: uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej

Region: woj. zachodniopomorskie

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny