Załącznik do regulaminu konkursu na komiks
Regulamin konkursu na komiks:
Solidarność-Droga Do Wolności
Stowarzyszenie Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Radomskiego i Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu zapraszają miłośników historii i rysunku do udziału w konkursie na najciekawszy komiks dotyczący historii Radomia i regionu radomskiego.
1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Radomskiego z siedzibą przy Placu Jagiellońskim 15 w Radomiu. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich (z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 12 w Radomiu) zapewnia obsługę kancelaryjną konkursu i jest współwydawcą komiksu.
2. Konkurs finansowany jest ze środków finansowych:
a. Stowarzyszenia Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Radomskiego, Plac Jagielloński 15, 26-600 Radom – nagrody i wyróżnienia;
b. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich, ul. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom – druk komiksu.
3. Celem konkursu jest promocja Radomia, jego kultury i historii.
4. Konkurs ma charakter otwarty.
5. Uczestnik konkursu lub zespół może przesłać
tylko jedną pracę konkursową.
6. Tematem konkursu jest przedstawienie w formie komiksu dowolnego opowiadania o powstaniu i działalności NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska w latach 1980-1989. Narracja musi zawierać zarówno rysunki jak i tekst zgodny z chronologią i faktami historycznymi, które miały miejsce w latach 1980-1989. Organizator zapewnia dostęp do informacji dotyczących działalności NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska w tych latach.
7. Wymagana wielkość komiksu to minimalnie 4 plansze, a maksymalnie 10 plansz jednostronnych. Plansza musi zawierać minimum 6 rysunków – scen, uporządkowanych wyłącznie w pionowym formacie A3 (297 x 420 mm). Do oryginalnych plansz należy dołączyć płytę CD z pracami w wersji elektronicznej (format plików: tiff, CMYK, A4, 300 DPI, wersja poglądowa oraz wersja do druku, obie wersje podpisane tytułem pracy) wraz z listą dialogową (dla sporządzenia tłumaczenia). Paleta barw jest dowolna.
8. Prace oceni komisja konkursowa powołana przez Organizatora. Prace oceniane będą pod kątem zgodności z tematem konkursu, zgodności z przekazem historycznym oraz wartości artystycznej.
9. Prace mogą być wspólnym dziełem kilku osób.
10. Technika wykonania prac:
rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.
11. Organizator przewiduje przyznanie dwóch nagród pieniężnych oraz dwa wyróżnienia rzeczowe:
a. miejsce I – nagroda w wysokości 3500,00 zł;
b. miejsce II – nagroda w wysokości 1800,00 zł;
c. dwa wyróżnienie rzeczowe o wartości 500,00 zł każde;
Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród przy niezmienionej całkowitej wartości puli nagród. W przypadku przyznania nagrody zespołowi autorów – nagroda pieniężna zostanie podzielona pomiędzy członków zespołu w częściach równych lub wypłacona jednemu (wskazanemu przez zespół) autorowi.
12. Prace powinny być dostarczone osobiście lub wysłane pocztą do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich, przy ul. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom, w kopercie zaadresowanej do Miejskiej Biblioteki Publicznej, z dopiskiem „Konkurs – komiks: Solidarność-Droga Do Wolności
do dnia 30 października 2012 r. (prace przyjmowane są w dni robocze w godz. 8.00-15.00 w sekretariacie biblioteki, natomiast w przypadku dostarczenia pracy pocztą liczy się data stempla pocztowego, która nie może być późniejsza niż 30 października 2012).
13. Do prac musi być dołączona deklaracja z danymi osobowymi i kontaktowymi autora lub autorów, informacja o autorstwie oraz zgoda na nieodpłatne przekazanie praw do publikacji na rzecz Stowarzyszenia Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Radomskiego.
14.
Od uczestników konkursu, osób niepełnoletnich, wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów na uczestnictwo w konkursie.
15. Komisja nie będzie rozpatrywać prac, które zostały dostarczone po terminie, oraz prac bez załączonej poprawnie wypełnionej i podpisanej deklaracji autora.
16. Komisja do dnia 20 listopada 2012 r. wybierze zgodnie z zasadami konkursu najlepsze prace i zamieści nazwiska ich autorów stronach internetowych Stowarzyszenia Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Radomskiego (www.represjonowani.net) oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu (www.mbpradom.pl) oraz zawiadomi telefonicznie zwycięzców. Protokół oraz wyniki głosowań komisji są jawne.
17. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursu 13 grudnia 2012 r., podczas gali rocznicowej bezprawnego wprowadzenie stanu wojennego.
18. Po wystawie pokonkursowej oryginały prac zostaną zwrócone autorom, z wyjątkiem prac nagrodzonych.
19. Po rozstrzygnięciu konkursu i przyznaniu nagród nagrodzone prace przechodzą na własność Organizatora. Uczestnicy konkursu - autorzy nagrodzonych prac konkursowych – wyrażają zgodę na nieodpłatne przejście autorskich praw majątkowych na Organizatora w zakresie:
a. wystawiania pracy konkursowej w całości lub części przez Organizatora bez ograniczeń co do miejsca, czasu i formy,
b. wielokrotnej publikacji pracy konkursowej w całości lub części, bez ograniczeń co do miejsca, czasu i formy.
20. Przejście autorskich praw majątkowych do nagrodzonej pracy konkursowej na Organizatora następuje z chwilą rozstrzygnięcia konkursu i zawiadomienia zwycięzców zgodnie z postanowieniem pkt 16.
21. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne ze zgodą na wystawienie ich w ramach wystawy pokonkursowej i podczas gali wręczenia nagród w dniu 13 grudnia 2012 r.
22. W zakresie nieuregulowanym w Regulaminie stosuje się przepisy prawa polskiego.
23. Osobą do kontaktu ze strony Organizatora jest Wiesław Mizerski e-mail: stowrep@gmail.com, tel.: 508 37 48 40.(w godz. 10.00 – 16.00).