Po więcej konkursów zapraszamy na stronę: www.konkursydladzieci.eu

drukuj

I Ogólnopolski Konkurs plastyczno-literacki Buntowniczki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Jeżewskiego, przy ul. Wilgi 19 w Warszawie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim konkursie plastyczno-literacki „Buntowniczki”.W 2018 r. obchodzimy 100 rocznicę dwóch wielkich wydarzeń historycznych – odzyskania niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Chcemy uhonorować i upamiętnić sylwetki wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych.Konkurs  oparty jest na książce „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo wyd. Debit

Konkurs adresowany jest do uczestników indywidualnych - dzieci, młodzieży oraz do dorosłych działających w klubach, świetlicach szkolnych, placówkach kultury, placówkach wychowawczych i innych. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, z jednej placówki można zgłosić do 5 prac.

Zadaniem uczestników konkursu literackiego jest: „nominowanie” Buntowniczki - Polki, która nie została opisana w książce, poprzez napisanie artykułu biograficznego (na wzór tych z książki). W teście muszą znajdować się następujące informacje: imię, nazwisko, data urodzenia (ew. śmierci), pochodzenie, wykonywany zawód/profesja oraz motto, które przyświecało Buntowniczce lub zdaniem uczestnika najlepiej ją charakteryzowało. Ponadto z tekstu powinno wynikać jakie cechy pomogły Buntowniczce osiągnąć sukces, a także jakie przeszkody musiała pokonać w swoim życiu.
Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych, od 10 roku życia.
Wymagania techniczne - maksymalnie 1 strona formatu A4, czcionka times new roman 12, pojedyncza interliniaZadaniem uczestników konkursu plastycznego jest wykonanie portretu wybranej Buntowniczki z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo wyd. Debit.Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych, od 7 roku życia.
Technika wykonania prac dowolna plastyczna płaska (malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane), format prac A4-A3, zakaz korzystania z gotowych elementów przy tworzeniu pracy.

 

Termin nadsyłania prac to: 29 października 2018r - do siedziby Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 - Kulturoteka Błękitna, ul. Błękitna 32, 04-663 Warszawa z dopiskiem: KONKURS „Buntowniczki”

 

Regulamin konkursuOrganizator: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy przy ul. Trawiastej 10, 04-618 w Warszawie

« Termin przyjmowania prac na ten konkurs już upłynął. Sprawdź ostatnio dodane aktualne konkursy dla dzieci
Termin zgłoszeń:

Termin rozstrzygnięcia: 28 listopada 2018

Nagrody: brak informacji

Przedział wiekowy: plastyczny od 7 roku życia, literacki od 10 r.ż.

Region: ogólnopolski

Przeznaczony dla: szkół

Zgłoszenia: indywidualne, przez placówki

Typ: indywidualny